همه استفاده کنندگان خودرو به دنبال راحتی بیشتر در هنگام رانندگی هستند. یکی از امکانات بسیار مهم در انتخاب خودرو، اتوماتیک بودن گیربکس خودرو است که خود به تنهایی می تواند هزینه بسیار سنگینی را به خریدار تحمیل کند. در ادامه می توانید هر آنچه درباره خودرو دنده اتوماتیک باید بدانید را در این مقاله بخوانید.

اجاره خودرو در اینسه

هر انچه درباره خودرو دنده اتوماتیک باید بدانید

در سرتاسر جهان خریداران برای سهولت در امر رفت و آمد خود به سراغ خودروهای اتوماتیک می‌روند. اما این گونه خودروها در اغلب موارد گران قیمت و دور از دسترس اکثر خریداران هستند، البته با نگاهی به بازه اتومبیل‌های اقتصادی چه در بازار داخلی کشور و چه در بازار جهانی، می‌توان خودروهایی با گیربکس اتوماتیک و نسبتا مناسب را یافت. گیربکس‌های اتوماتیک بهترین گزینه برای برای رانندگی در شهرهای بزرگ و پر ترافیک هستند، شاید برای شما پیش آمده که در ترافیک سنگین از گرفتن مکرر کلاچ و تعویض متعدد دنده‌های خودرو به ستوه آمده باشید، اما با داشتن یک خودروی دنده اتوماتیک این زحمت را هیچ‌گاه حس نخواهید کرد.

و اما هر آنچه درباره خودرو دنده اتوماتیک باید بدانید : ما سه نوع گیربکس داریم . گیربکس دستی، اتوماتیک و الکتریکی. در کل برای افزایش طول عمر گیربکس موارد زیر را باید رعایت کنید:

سرویس دوره‌ای گیربکس، تغییر عادات رانندگی، رانندگی با دنده سنگین در صورتی که بار زیادی سوار خودرو شده، تحت فشار قرار ندادن موتور، تنظیم مناسب زاویه چرخ‌ها و استفاده از تایرهایی با سایز مناسب.

مزایا و معایب خودروهای اتومات

اتوماتیک بودن خودرو مزایای بسیاری به همراه دارد که راحتی و آسایش در شهرهای شلوغ و پرترافیک از جمله مهمترین آن هاست. و در عوض خودروهای با گیربکس دنده ای مزایایی هم چون شتاب گیری بیشتر، مصرف سوخت کمتر، قیمت کمتر و هزینه تعمیر و نگهداری کمتر را به همراه دارند.

خودروهای دنده اتوماتیک بسته به نوع خودرو، بین ۵/۰ تا ۱۶ درصد بیشتر از خودروهای دنده دستی مصرف سوخت دارند.بنابرین مصرف سوخت خودروهایی با گیربکس دنده ای کمتر از خودروهای گیربکس اتوماتیک است.

خودروهای دنده دستی دارای قیمت کمتری هستند و نسبت به خودروهای دنده اتوماتیک از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه‌تر هستند و همیشه خودروهای اتوماتیک گرانترند. شاید این یکی از مهمترین دلایلی باشد که هنوز استفاده از خودروهای دستی بسیار زیادتر است و کسانی که برای اولین بار اقدام به خرید خودرو می‌کنند معمولا خودرو دستی را ترجیح می‌دهند.

نحوه اتومات کردن خودرو

بهترین پیشنهاد برای اتوماتیک کردن خودرو با هزینه ای کم، استفاده از کلاچ برقی یا همان کلاچ اتوماتیک است. کلاچ اتوماتیک هوشمند، دستگاهی است که به وسیله آن می توان خودرو را بدون دستکاری در گیربکس، به حالت نیمه اتوماتیک تبدیل کرد و با هزینه بسیار کمتر می توان از تمام مزایای گیربکس اتوماتیک مخصوصا در ترافیک بهرمند شد.

کارهایی که با ماشین دنده اتوماتیک نباید انجام داد:

  • به هیچ عنوان دنده را در سرازیری خلاص نکنید
  • قبل از اینکه دنده را روی حالت D قرار بدهید گاز ندهید.
  • پشت چراغ قرمز دنده را روی حالت N قرار ندهید.
  • قبل از توقف کامل دنده را در حالت پارک قرار ندهید.
  • با روغن گیربکس کم رانندگی نکنید چرا که مشکلات زیادی برای شما بوجود می آورد
  • قبل از گرم شدن کامل موتور را تحت فشار قرار ندهید.

از جمله خودروهای اتومات در داخل کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساینا اتوماتیک، برلیانس اچ ۲۲۰ ،دانگ فنگ H30 ، تندر۹۰ اتوماتیک، پژو پارس اتوماتیک، پژو ۲۰۷ اتوماتیک، ام وی ام ۵۵۰ ساندرور، برلیانس با نام‌های h320  و h330 .

اجاره خودرو در اینسه

امیدواریم از این مقاله درباره خودروهای دنده اتوماتیک  استفاده کرده باشید ،در اینسه میتوانید به اجاره خودرو های دنده اتوماتیک با شرایط ویژه بپردازید و خودرو های لوکس و بدون عیب و ایراد را اجاره کنید.

زندگی لوکس را با اینسه تجربه کنید.