در زمستان بسیار اهمیت دارد که به دلیل سرما، خودرو خود را آماده کنید و موارد فنی را بررسی و چک کنید. در این مقاله قصد داریم یک چک لیست برای همراهان اجاره خودرو اینسه آماده کنیم تا برای رانندگی با خودرو در زمستان آماده شوند. در ادامه میتوانید مواردی برای نگهداری خودرو در زمستان را مطالعه کنید و از این مطلب نهایت استفاده را ببرید.

اجاره خودرو در اینسه

راه های نگهداری از خودرو در زمستان

نکات نگهداری خودرو در زمستان

  • خنک کننده (ضد یخ) خود را بررسی کنید

اگر هنوز از ضد یخ در اتومبیل خود استفاده نمی کنید ، اکنون زمان بسیار خوبی میباشد. مایع خنک کننده به ویژه برای شرایط زمستانی بسیار مناسب است زیرا دارای نقطه انجماد -۴۰F / C است و در صورت یخ زدگی کوچک می شود ، بنابراین هیچ خطری در شرایط بسیار سرد وجود ندارد.

اگر از مایع خنک کننده سنتی استفاده می کنید ، باید مطمئن شوید که یک ترکیب واقعی ۵۰/۵۰ از آب و ضد یخ دارید تا از یخ زدن مایعات در رادیاتور خود جلوگیری کنید. با استفاده از کیت تست ، که می توانید در هر فروشگاه لوازم یدکی خودرو دریافت کنید ، این نسبت را بررسی کنید و مخلوط مناسب را تا حداکثر خط پر کنید.

  • باتری خود را بررسی کنید

واکنش های شیمیایی مورد نیاز برای تولید برق در باتری ماشین در دماهای بسیار سرد کاهش می یابد و ماشین شما برای شروع، موتور به جریان بیشتری از باتری نیاز دارد. برای جلوگیری یک آزمایش باتری را اجرا کنید تا ببینید باتری شما آب کافی دارد یا خیر. کابل های باتری و پایانه های مربوط به ترک را بررسی کنید و مطمئن شوید که مایعات به بالای درپوش پر شده است (در غیر این صورت ، با آب مقطر پر کنید).

  • مایع برف پاک کن خود را پر کنید

رانندگی در زمستان به اندازه کافی سخت است. کاهش دید باعث بدتر شدن آن می شود. داشتن مایعات برف پاک کن کافی برای تمیز نگه داشتن شیشه جلو اتومبیل خود از یخ ، برف ، نمک و گل است. حتما از مایع برف پاک کن مقاوم به یخ زدگی استفاده کنید.

  • تیغه های برف پاک کن خود را تعویض کنید

تمیز نگه داشتن شیشه جلو اتومبیل خود از بارش های زمستانی کار سختی است. حتماً تیغه های برف پاک کن خودرو را چک و بررسی کنید. بیشتر تیغه ها فقط شش ماه تا یک سال خوب کار میکنند، بنابراین احتمال وجود دارد که نیاز به وسایل جدید داشته باشید.

  • لاستیک های خود را بازرسی کنید (و شاید تعویض کنید)

لاستیک هایی که دارای آج های فرسوده هستند در شرایط زمستانی یک خطر جدی است. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که بارش برف زیادی را تجربه می کنید ، لاستیک برفی را که از لاستیک نرم تر است که در دمای سردتر انعطاف پذیر است ، در نظر بگیرید و از آج هایی مخصوص استفاده کنید که بتواند چنگال خود را در برف و یخ نگه دارد.

اگر لاستیک های تمام فصلی دارید ، اطمینان حاصل کنید که برای بهترین کشش زمستانی ، آج حداقل ۵/۳۲ است ”. اگر آج شما کمتر از ۲/۳۲ باشد »، لاستیک های شما تقریبا برای آب و هوای برفی مناسب نیستند و مستعد آب و هوا گرم و باران هستند و باید صرف نظر از زمان هر سال تعویض شوند.

یک روش آسان برای آزمایش آج شما وجود دارد: یک سکه را درون شیار آجری قرار دهید که سر لینکلن به سمت پایین نشان دهد. اگر هیچ بخشی از سر لینکلن پوشانده نشده است ، لاستیک های شما باید تعویض شوند. سکه را روی آن بچسبانید و همان تست را با لینکلن رو به پایین انجام دهید. اگر همه این بخش ها پوشانده شد ، لاستیک شما آماده است تا در هوای زمستانی کار کند.

  • فشار تایر خود را بررسی کنید

مهم نیست که لاستیک شما جدید باشد یا قدیمی تر ، اطمینان حاصل کنید که آن ها به طور مناسب برای شرایط زمستانی باد کرده اند. هوای سرد باعث می شود فشار هوا در لاستیک های شما با سرعت تقریبی ۱ PSI در هر ۱۰ درجه کاهش یابد ، بنابراین فشار تایر خود را مرتباً بررسی کنید تا مطمئن شوید در سطح توصیه شده توسط سازنده باقی می ماند. فشار توصیه شده معمولی تایر ۳۰-۳۵ PSI میباشد، اما برای شماره دقیق کتابچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید و فراموش نکنید که لوازم یدکی خود را چک و بررسی کنید!

  • روغن خود را عوض کنید

موتور شما برای کارکردن به مراقبت و بررسی احتیاج دارد ، اما هوای سرد روغن را غلیظ می کند و توانایی گردش آن در موتور را کاهش می دهد ، بنابراین حتما روغن تازه داشته باشید تا هموار کار خود را حفظ کنید. برخی از متخصصان استفاده از روغن رقیق تر را در ماه های زمستان توصیه می کنند. با کتابچه راهنمای کاربر یا مکانیک مالک خود مشورت کنید تا ببینید آیا این روش برای ماشین شما مناسب است یا خیر.

  • کمربندها و شیلنگهای خود را بررسی کنید

درجه حرارت سرد می تواند کمربندها و شیلنگ هایی را که باعث حفظ موتور شما می شوند ، تضعیف کنند. با چک کردن همه کمربندها و شیلنگ هایی که دارای ترک یا نشانه سایش و پارگی دارند را بررسی کنید، خودرو را برای فصل زمستان آماده کنید و در صورت لزوم آن ها را تعویض و جایگزین کنید.

  • به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه و آچار

با وجود برنامه ریزی عالی ، هوای زمستان هنوز هم می تواند شما را به شرایط خطرناک سوق دهد و شما را در وضعیت خطرناکی قرار دهد. در صورت گیر افتادن ، با تجهیزات ماشین خود که شامل وسایل اضطراری از جمله پتو ، زنجیر چرخ ، جک ، کیت کمکهای اولیه ، چراغ قوه ، آچار های لازم ، مواد غذایی و غیره میباشد را حتما در خودرو داشته باشید.

مراقبت از خودرو در فصل زمستان

سالانه این چک لیست بالا را برای خودرو خود بررسی کنید قطعا خودرو شما عملکرد بسیار خوبی در طول سال خواهد داشت که تجربه رانندگی در فصل زمستان میتواند خاطره های بسیار خوبی را برای شما به جا بگذارد. فراموش نکنید تعمیر و نگهداری از خودرو زمستانه شما را در تمام طول سال در شرایط مطلوب نگه می دارد. امیدوارم از مقاله نگهداری خودرو در زمستان نهایت استفاده را برده باشید. همانطور که میدانید اینسه با خدمات اجاره خودرو در خدمت شما میباشد و با رعایت نکات بالا خودرو های سالم را در هر شرایطی به شما رانندگان عزیز تحویل میدهد تا هیچ خطری شما را تهدید نکند.

با اینسه زندگی لوکس را تجربه کنید.