زمانی که یک ماشین صفر خریداری می کنید باید برای عملکرد بهتر و داشتن حداکثر عمر مفید برای خودرو خود مواردی را رعایت کنید. در این مقاله سعی شده  توصیه هایی برای افزایش طول عمر خودرو  ارائه شود که با رعایت آن ها می توانید تا سال ها خودرویی تمیز و سالم مانند روز اول داشته باشید.

اجاره خودرو در اینسه

افزایش طول عمر خودرو

نکات کاربردی افزایش طول عمر خودرو

  • آب بندی خودرو

در ۱۰۰۰ کیلومتر اول رانندگی فشار زیادی به خودرو وارد نکنید. برای مثال در این بازه سرعت خودرو نباید از ۹۰ کیلومتر تجاوز کند و همچنین دور موتور نباید به بالاتر از ۳۰۰۰ دور در دقیقه برود. خودرو جدید خود را طولانی مدت خاموش نگه ندارید تا روغن به همه قطعات خودرو برسد.

  • تمیز نگه داشتن خودرو

شستن و تمیز نگه داشتن ظاهر خودرو می تواند بسیاری از الودگی هایی که موجب پوسیدگی خودرو می شود را برطرف کنید. شستشوی خودرو در فصل زمستان که جاده ها نمک پاشی شده از اهمیت بیشتری برخوردار است، چرا که ممکن است نمک در قطعات زیر خودرو خوردگی و سوراخ ایجاد کند.

  • تعویض به موقع قطعات خودرو

کنترل مرتب و دقت نظر در بازدید قطعات مصرفی خودرو از موارد تاثیر گذار در افزایش عمر خودرو است، حتی اگر قطعات خودرو شما نو است باز انها را در بازه های زمانی چند ماهه کنترل کنید. از جمله قطعاتی که لازم است کنترل شوند: لاستیک، شیلنگ ها، تسمه دینام، شمع ها، باتری، سیستم ترمز، تسمه تایم خودرو و …است.
زمان تعویض تسمه تایم معمولا پس از ۶۰ تا ۸۰ هزار کیلومتر کارکرد خودرو است. شلنگ ها را چک کنید که نشتی اب یا روغن نداشته باشند. ایراد و نقص در لاستیک ها و تمام شدن عمر مفید انها نیز می تواند باعث خسارات مالی و جانی شود که قابل جبران نیستند، پس حتما به اج لاستیک ها و عمر مفید لاستیک توجه کنید.فیلتر هوا و باتری ها را حتما بررسی کنید کثیفی فیلتر هوا باعث افزایش مصرف سوخت ماشین شما می شود و همچنین باتری ها را در یک زمان بندی سه ساله چک کنید سرما اثر منفی روی باتری دارد.

  • قبل از حرکت خودرو را گرم کنید

خودرو بعد از روشن شدن نیاز به کمی زمان دارد تا به عملکرد عادی برسد مخصوصا در زمستان بهتر است کمی موتور گرم شود تا روغن در موتور و ترمزها به دمای مناسب برسد.

  • ترمز کردن به موقع

ترمز کردن به موقع بویژه در دست اندازها باعث می شود جلوبندی خودروتان کمتر اسیب ببینید ابتدا سرعت خود را قبل از رسیدن به ناهمواری کم کنید و با یک نیش ترمز ارام از روی ان عبور کنید.

  • نگهداری از موتور خودرو

قبل از تعویض روغن موتور، موتور خودرو را شست‏شو دهید. پایین بودن سطح روغن موتور می‏‌تواند در بلند مدت به موتور خودرو صدمه بزند.وارد کردن فشار به موتور و عبور عقربه از خط قرمز برای مدت طولانی طول عمر موتور را کاهش می‏ دهد همچنین تغییر دنده باید متناسب با سرعت خودرو باشد چرا که این کار هم مصرف سوخت را بهینه می کند هم طول عمر موتور را افزایش می دهد.

در اینسه خودرو های تمیز و بدون نقص فنی در اختیار مشتریان قرار میگیرد و در هر زمان که خودرو های اجاره شده به مشکل حورد میتوانید با پشتیبانی اینسه در تماس باشید تا در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما را حل کنند و یا در صورت نیاز خودرویی را که اجاره کرده اید تعویض کنند. با خیال راحت در اینسه به اجاره خودرو های ارزان و با کیفیت بپردازید.

زندگی لوکس را با اینسه تجربه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *