تغییر دما چیزی معمول در طول فصل پاییز است. باران ، مه و حتی برف پیش بینی می شود. شب ها طولانی تر است و به همین دلیل تصادفات رانندگی بیشتری اتفاق می افتد. ما نکات رانندگی در فصل پاییز که بسیار مهم هستند انتخاب کرده ایم تا آگاهی شما نسبت به رانندگی در فصل پاییز بالا رود با ما در این مقاله مهم همراه باشید.

نکات رانندگی در فصل پاییز

توصیه های مهم رانندگی در فصل پاییز

 • بررسی چراغ های خودرو

بررسی کلیه ی چراغهای جلو ، چراغهای خطر، چراغهای مخصوص مه و چراغهای عقب در فصول پاییز و زمستان واجب است. نه تنها این مسئله برای شما و سایر رانندگان که با لامپ های خراب رانندگی میکنند خطرناک است ، بلکه توسط پلیس راه جریمه میشوید. اطمینان حاصل کنید که تمام چراغ های خودرو شما به درستی کار می کنند.

 • پنجره عقب مجهز به گرمکن

بررسی کنید که سیستم گرمایش پنجره عقب به درستی کار می کند. اگر متوجه شوید که سیستم گرمایشی پنجره عقب به درستی کار نمیکند باید اقدام به درست کردن آن کنید چرا که این امر در فصل سرما و پاییز بسیار مهم است.

 • لاستیک های ماشین

هنگامی که درجه حرارت از ۵-۷ پایین تر می رود، شما باید لاستیک های خود را با شرایط زمستانی و پاییزی تغییر دهید. رانندگی با لاستیک های تابستانی در طول زمستان و پاییز بسیار خطرناک است ، زیرا آن ها کشش خوبی در فصل پاییز و سرما ندارند.

به خاطر داشته باشید که لاستیک ها باید هر ۴-۵ سال یکبار عوض شوند ، زیرا کارایی خود را از دست می دهند. فشار، موضوع مهم دیگر در مورد لاستیک های خودرو است. همیشه فشارها را قبل از سفرهای طولانی بررسی کنید. فصول سرد و سطح دریا ممکن است فشار را در لاستیک افزایش یا کاهش دهد (فشار با ۰/۰۷ اتمسفر افزایش می یابد.)

می توانید میزان فشار لاستیک های خود را در راهنمای اتومبیل یا برچسب در جایی از خودرو پیدا کنید. فراموش نکنید که فشار تایرهای یدکی خود را نیز بررسی کنید که از خطرات احتمالی دور باشید!

 • بررسی برف پاک کن

اطمینان حاصل کنید که برف پاک کن های شما به خوبی تمیز شده و پنجره جلو و عقب برف پاکن های سالم دارند. اگر این پنجره ها به خوبی تمیز نشوند، زمان آن رسیده که آن ها را با برف پاکن های جدید تعویض کنید. اگر تمایل به خرید برف پاکن جدید ندارید، مرتباً آن ها را با پنبه ای نرم آغشته به پارچه حتما تمیز کنید.

 • بررسی روغن و جایگزینی روغن

همه وسایل نقلیه دارای چراغ هشدار دهنده سطح روغن پایین هستند، اما توصیه می کنیم بررسی منظم روغن را خودتان مرتبا انجام دهید. هنگام انجام این کار، ماشین باید در سطح افقی باشد و موتور باید سرد باشد. برای دقت بیشتر لازم است سطح روغن قبل از بررسی تمیز شود. اگر سطح روغن زیر حداقل است، باید مقداری اضافه کنید تا کافی باشد. تعویض روغن باید بعد از مسافت پیموده شده یا زمان مسافرت انجام شود. به همین دلیل لازم است برنامه تعویض روغن را در نظر داشته باشید. برای ماندگاری بیشتر روغن، به شما توصیه می کنیم از رانندگی تهاجمی و سفرهای کوتاه مکرر جدا خودداری کنید.

 • بررسی زیر کاپوت خودرو

بررسی زیر کاپوت خودرو ممکن است به شما امکان دهد موارد قابل مشاهده مانند: نشت ، ترک ، گیره ، کمربند و غیره را شناسایی و بررسی کنید در صورت وجود مشکل، باید با مکانیک تماس بگیرید تا از خطرات احتمالی در جاده دور باشید.

 • بررسی باتری خودرو

هوای سرد ممکن است در روشن کردن ماشین اختلال ایجاد کند. به همین دلیل خوب است که از باتری اتومبیل خود به خوبی مراقبت کنید، اطمینان حاصل کنید که از زمان تعویض باتری خودرو خود مطلع هستید. به خاطر داشته باشید که حدود ۵ سال نیز طول می کشد. برای رسیدن به تعویض آماده شوید وقتی لحظه مناسب فرا رسید. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی افزایش عمر باتری ماشین برای شما آورده شده است:

 1. در هنگام راه اندازی خودرو از روشن کردن چراغ ، بخاری و رادیو خودداری کنید ، زیرا مصرف جریان بسیار بیشتر است.
 2. ضد یخ

ضد یخ مایعی است که دمای ثابت موتور (بین ۹۰ تا ۹۲) را فراهم میکند. این شرط کار عادی آن است. اضافه کردن آب به جای ضد یخ به دلیل دو دلیل قابل قبول نیست:

 1. امروزه وسایل نقلیه نه تنها از آهن و فولاد بلکه از آلیاژهای دیگر ساخته می شوند. این آلیاژهای دیگر را می توان از آب آسیب دید ، زیرا آب مانند ضد یخ اثر ضد خوردگی ندارد.
 2. دومین دلیل استفاده از ضد یخ ، وجود ماده شیمیایی موجود در آن است که اجازه نمی دهد وقتی دمای هوا بسیار کم باشد ، آن را یخ بزند.

به یاد داشته باشید هنگام اضافه کردن ضد یخ، موتور باید سرد باشد. وجود زنگ زدگی و رنگ مایع طبیعی است (سبز ، صورتی یا زرد) را حتما قبل از کار بررسی کنید. کارشناسان توصیه می کنند که ضد یخ را هر دو سال یک بار جایگزین کنید.

تمامی موارد بالا را برای خودرو خود بررسی کنید و اگر اقدام به اجاره خودرو کردید اینسه تمامی موارد بالا را بررسی کرده و خودرو را با خیال آسوده تحویل شما خواهد داد. امیدواریم از نکات رانندگی در فصل پاییز استفاده کرده باشید.

با اینسه زندگی لوکس را تجربه کنید.