برند فرانسوی پژو، بیشتر از هر شرکت خارجی بر صنعت خودروسازی ایران تاثیر گذاشته است. پژو ۲۰۶ محصول سال ۱۹۹۷ کشور فرانسه است، این خودرو از پرفروشترین و محبوبترین هاچ بک ها در ایران است. اما شاید خیلی ها از همه امکانات آن اطلاع نداشته باشند. در این مقاله به بررسی مهم‌ترین نکاتی درباره پژو ۲۰۶ که درباره آن آشنا نبوده اید و یا به آن دقت نکرده باشید, می پردازیم.

اجاره خودرو در اینسه

نکاتی درباره خودرو پژو 206

نکاتی درباره پژو ۲۰۶

  • روشن شدن خودکار فلاشر خودرو در هنگام ترمز شدید:

روشن شدن فلاشر خودرو با هشدار به رانندگان پشت‌سری از تصادف جلوگیری می کند، به همین منظور توسط دستگاه عیب‌یاب می توان فلاشر خودکار را در خودرو فعال کرد.

  • قفل شدن خودکار درب های خودرو :

در صورتی که بعد از باز کردن قفل مرکزی، به مدت ۳۰ ثانیه هیچ یک از درها باز نشود. در برخی مواقع دکمه‌های روی سوییچ خودرو که مربوط به قفل مرکزی است، سهوا یا توسط کودکان دستکاری می‌شود که اگر ماشین در محدوده موثر بُرد قرار داشته باشد قطعا در باز خواهد شد. برای همین و به جهت جلوگیری از سرقت خودرو یا وسایل داخلی آن، اگر هر یک از درها تا ۳۰ ثانیه باز نشود، مجددا به صورت خودکار به حالت قفل در می‌آید.

  • روشن ماندن چراغ های جلو خودرو :

در مکان‌های تاریک مانند پارکینگ‌ها، ورودی ها و مکان‌هایی که در آن‌ها نیاز به نور دارید با یک بار فشار دادن دسته راهنما به سمت بالا می‌توانید از نور چراغهای جلو به مدت ۳۰ ثانیه استفاده کنید. این گزینه که به «چراغ همراهی تا منزل» معروف است با نشانی زیر قابل فعال شدن است.
BSI—->Configuration—-> Customer Option —->Lighting and Signaling
گزینه Follow Me Home را به present تغییر دهید تا فعال شود. با فعال‌کردن این سیستم، بعد از خاموش کردن موتور و در آوردن سوییچ، یک بار اهرم چراغ جلو را به سمت خود بکشید (نور بالا بزنید)؛ در این حالت چراغ های بزرگ خودرو روشن خواهند ماند و می‌توانید از ماشین پیاده شده و درها را قفل کنید. بعد از ۳۰ ثانیه، چراغ ها خودکار خاموش می شوند.

  • استفاده از شیشه بالابر ها و آینه های برقی و برف پاک کن ها:

پس از بستن سوییچ و خارج کردن آن، قبل از باز شدن حداقل یکی از درهای جلو، تا ۴۵ ثانیه می توان از شیشه بالابر ها و آیینه های برقی و تا ۶۰ ثانیه از برف پاک‌کن ها استفاده کرد.

  • پیدا کردن خودرو در پارکینگ ها :

هنگامی که ماشین در جایی پارک شده باشد با فشردن کلید قفل بر روی ریموت قفل مرکزی فلاشر خودرو به مدت پنج ثانیه و با ضرب آهنگ تندی شروع به روشن شدن می کند. این قابلیت باعث می شود راننده در مکان های تاریک مانند پارکینگ های عمومی به راحتی محل پارک خودرو خود را پیدا کند.

  • بی‌صدا کردن رادیو پخش:

اگر در هنگام گوش کردن به صدای رادیو، نیاز فوری به قطع کردن صدای آن داشته باشید می‌توانید با نگه داشتن همزمان دکمه‌های بالا و پایین ولوم رادیو که در پشت دسته کنترلی آن و در زیر دسته برف پاک کن قرار دارد نسبت به بی‌صدا کردن رادیو اقدام کنید. برای فعال کردن دوباره آن کافی است یکی از دکمه های بالا و یا پایین را مجددا فشار دهید.

  • فعال شدن هشدار درها:

هنگامی که ماشین روشن است با باز شدن هر یک از درها زنگ یا صدای هشدار به صدا در می آید و چراغ سقفی نیز اگر در حالت در باشد روشن و خاموش می‌شود. همچنین هنگامی که پیشرانه را خاموش کرده و قصد پیاده شدن از آن‌ داشته باشید ولی چراغ‌ها روشن باشند هشدار مشابهی به هنگام باز شدن در راننده به صدا در می‌آید. این ویژگی در مورد جا ماندن کلید خودرو در داخل مغزی سوییچ نیز صادق است، یعنی اگر کلید را از مغزی سوییچ خارج نکرده باشید به هنگام باز شدن در راننده آلارم هشدار به صدا در می آید.

  • ضد سرقت بودن رادیو پخش:

از آنجاییکه رادیو پخش ۲۰۶ حتما باید توسط دستگاه دیاگ برای خودرو معرفی شود اگر به هر دلیل سوکت برقی آن جدا شود در هنگام استفاده صدای بلندی هر ۱۰ ثانیه یک‌بار از طریق بلندگو ها پخش خواهد شد و برای رفع آن حتما باید کد مربوطه مجددا برای خودرو و رادیو تعریف شود. این کد غالبا همان شماره VIN خودرو است.

  • روشن شدن خودکار برف‌پاک‌کن عقب در هنگام دنده عقب:

در مدل هاچ‌بک در روزهای بارانی وقتی از برف پاک‌کن استفاده می‌کنید، به محض اینکه دنده عقب می گیرید، برف پاک‌کن عقب نیز به صورت خودکار روشن می شود.
BSI—->Configuration—-> Customer Option —-> Visibility
گزینه Automatic Rear Wipingبه منظور فعال‌سازی present شود.

امیدواریم این مقاله بر دانسته های شما افزوده باشد. با اجاره خودرو پژو ۲۰۶ (تیپ ۵) از اینسه لحظات سرشار از خوشی و شادمانی را برای شما آرزو می کنیم