چشم انداز رانندگی در مه به ویژه برای رانندگان تازه کار ترسناک و خطرناک میباشد. مه برای همه قابل مشاهده است ، چه عابران پیاده باشند و چه آن هایی که باید روزانه مسیر خود را با اتومبیل خود انجام دهند. بسیاری از افراد بدون توجه به شرایط، چاره ای جز بیرون رفتن و رانندگی ندارند. اگر می خواهید در جاده هایی که مه دارند خودرو را کنترل کنید ، در اینجا بهترین نکاتی برای رانندگی در مه برای شما آورده شده است. با ما در این مقاله همراه باشید و از این نکات حین رانندگی استفاده کنید.

نکات رانندگی در مه

توصیه های رانندگی در مه :

  1. چراغ های مه را روشن کنید مهمترین کاری که می توانید هنگام رانندگی در مه انجام دهید اطمینان از روشن بودن چراغ های مه شماست. این چراغ های کم فشار، اطمینان حاصل می کنند که برای سایر رانندگان در جاده قابل رویت هستید. این بدان معناست که هرکسی که به سمت شما بیاید، منتظر است که یک خودرو را ببیند و از دیدن ماشین شما تعجب نخواهد کرد.
  2. چراغ های نور پایین خود را روشن کنید اگر با روشن کردن چراغ های مه شکن احساس امنیت نمیکنید چراغ های نور پایین خود را روشن کنید، روشن کردن چراغ های نور پایین یکی از راه های دید عالی میباشد. باعث میشود که روشنایی اضافی قابل توجهی به قسمت جلوی خودرو شما بیافزاید تا رانندگان و عابران پیاده بتوانند شما را در حال آمدن ببینند. چراغ های جلو پایین می توانند برای کمک به دید راننده مفید باشند اما تحت هیچ شرایطی از چراغ نور بالا استفاده نکنید. این ها نه تنها از لحاظ دید فایده ای ندارند بلکه رانندگان دیگر را نیز خیره می کنند و با عث خسارت های جبران ناپذیری میشوید.  
  3. سرعت را کاهش دهید در کنار روشن کردن چراغ های مه شکن ، کاهش سرعت شما شاید یکی از مهم ترین روش های ایمن ماندن در هوای مه آلود باشد. در نتیجه کم بودن دید ، واکنش های شما سریع یا دقیق نخواهد بود. کند شدن سرعت شما را از سایر رانندگان بی پروا که ممکن است در مه در امان نمانند محافظت می کند.  
  4. هنگام رانندگی در مه آرام باشید، همیشه باید در حوادث ناگهانی و شرایط آب و هوایی خونسردی خود را حفظ کنید. گرفتن تصمیمات عجولانه در حالی که دید بیرونی شما کم است احتمالاً باعث بروز خطا و حتی ممکن است حادثه های ناگوار شود. همچنین ممکن است شاهد کار های عجیب رانندگان کم تجربه باشید که نباید عصبانی شوید. اگر این مسئله باعث ایجاد خشم شما در جاده شد، سعی کنید با خیال راحت به رانندگی ادامه دهید و آرام شوید. نادیده گرفتن رانندگی خطرناک کاملاً طبیعی است ، فقط مطمئن باشید اجازه ندهید رانندگی شخصی شما تحت تأثیر آن قرار بگیرد.
  5. در رانندگی در مه فاصله استاندارد و ایمن را رعایت کنید، تمرکز شما باید روی پیشگیری باشد. در حالی که ممکن است شما یک راننده دقیق و با تجربه باشید ، ممکن است دیگران به این اندازه محتاط نباشند. واقعیت این است که شما معصوم نیستید. فاصله ایمن ترمز از وسایل نقلیه دیگر باعث می شود درصد خطا بسیار کاهش یابد. بنابراین بسیار مهم است که فاصله معقول با راننده جلو خود داشته باشید تا از حوادث و خطرات احتمالی در امان بمانید.
  6. آینه ها را بررسی کنید قبل از وارد شدن به هوای مه الود ، همیشه بررسی کنید که می توانید به خوبی از آینه های عقب و بغل خود استفاده کنید. بسیار مهم است که این کار را انجام دهید قبل از عزیمت به یک مسافرت ایمن  و همچنین در زمان تعطیلات خود در جاده. انجام این کار باعث می شود هوشیاری شما بهبود یابد در حالی که دید خارج خودرو محدود است. پس آیینه ها را فراموش نکنید.
  7. موسیقی با صدا بلند را در هوای مه آلود فراموش کنید، گوش دادن به موسیقی یکی از بهترین قسمت های رانندگی است. با این حال، در روزی که باید نسبت به آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد ، بیش از حد مورد توجه قرار بگیرید ، ممکن است بخواهید موسیقی را با صدای بلند گوش کنید. موسیقی با صدای بلند می تواند مانع از توانایی ما برای تمرکز در یک روز روشن شود ، چه برسد به یک هوا مه آلود. خاموش کردن موسیقی برای یک روز ممکن است حوصله سر بر و خسته کننده  باشد ، اما ممکن است برای امنیت شما بسیار ارزشمند باشد. پس این مورد را فراموش نکنید.
  8. آیا به رانندگی نیاز دارید؟ یک سؤالی که ارزش آن را دارد که در یک روز مه آلود بپرسید این است که آیا به هیچ وجه ارزش آن را ندارد. البته انتخاب بچه های ما و رفتن به محل کار سفرهای غیرقابل اجتناب ضروری است ، اما سفرهایی به فروشگاه مواد غذایی ممکن است به تعویق بیفتد. این احتمال وجود دارد که مه در طی چند ساعت پاک شود ، به این معنی که تا زمانی که هوا تغییر کند می توانید کار های بیهوده را به تعویق بیاندازید. در نهایت ، با این وجود ، اگر سفر شما ۱۰۰٪ ضروری نباشد ، ممکن است مایل باشید صبر کنید تا هوا امن تر شود.

مه برای بسیاری از رانندگان به دلایل چشم انداز زیبا گمراه کننده است. اگر در جاده ها محتاط نباشید ، دید کم می تواند بسیار خطرناک باشد. اگر می خواهید اقدامات پیشگیرانه ای انجام دهید ، این مقاله را حتما مطالعه کنید به این ترتیب ، می توانید مطمئن باشید که تمام کارهایی را که می توانید انجام داده اید. امیدواریم از مقاله نکاتی برای رانندگی در مه استفاده کرده باشید و از خدمات اینسه جهت اجاره ماشین در تهران استفاده کنید و با رعایت قوانین بالا سفری امن و خاطره انگیز را برای خود رقم بزنید.