نحوه رانندگی ایمن در ترافیک سنگین

ترافیک و ازدحام اتومبیل ها نگرانی بسیاری از رانندگان است و اضطراب ناشی از آن می تواند بر عملکرد شما در جاده اثر منفی بگذارد. ترافیک سنگین باعث می شود که شما همه حواستان به شرایط رانندگی و محیط اطراف باشد با این حال ، اگردستورالعمل های عمومی رانندگی ایمن را رعایت کنید ، مطمئناً آن مشکل ترافیکی نامطبوع را بدون مشکل پشت سر خواهید گذاشت. در این مقاله سعی کرده ایم درباره نحوه رانندگی ایمن در ترافیک سنگین نکاتی را یادآور شویم تا به بهبود رانندگی شما کمک کند.

اجاره خودرو در اینسه

نحوه رانندگی ایمن در ترافیک

نکات کاربردی جهت نحوه رانندگی ایمن در ترافیک سنگین

  1. در مرحله اول باید حواس پرتی را از خود دور کنید. در شرایط ترافیکی سنگین ، جاده مملو از اتومبیل خواهد بود آخرین چیزی که شما در این شرایط نیاز دارید یک حواس پرتی و گیجی است که مانع توجه شما به محیط اطراف می شود. بهتر است موارد زیر را برای داشتن تمرکز بیشتر رعایت کنید:
  • تلفن همراه خود را خاموش کنید یا آن را در حالت خاموش قرار دهید.
  • موسیقی خود را خاموش کنید یا میزان صدا را کم کنید.
  • تا وقتی که از ترافیک سنگین خلاص نشده اید، به مسافران خود بگویید تا ساکت شوند.
  1. رانندگی تدافعی : رانندگی دفاعی طیف گسترده ای از مهارتهایی را که باید برای جلوگیری از موقعیتهای خطرناک در جاده ها بکار بگیرید را شامل می شود. شما باید بتوانید در شرایط اضطراری واکنش نشان دهید چشم خود را از ترافیک و شرایط جاده برندارید.

وسایل نقلیه که به نظر بی خطر هستند ، مانند وسایل نقلیه که به طور نامنظم در بین خطوط حرکت می کنند و یا با سرعت خطرناک حرکت می کنند یا در داخل یک خط حرکت نمی کنند را شناسایی کنید.

جریان ترافیک را دنبال کنید. فاصله مجاز را با خودرو جلویی رعایت کنید و هرگز وقتی خسته یا هیجان زده هستید رانندگی نکنید.

  1. زمان بندی مناسب : زمان رانندگی خود را برای جلوگیری از ترافیک سنگین برنامه ریزی کنید. در بسیاری از موارد ، حتی ترک پانزده دقیقه زودتر یا دیرتر محل کار یا خانه می تواند جریان ترافیک را به میزان چشمگیری کاهش دهد. گرچه بدترین زمان برای ترافیک (ساعت شلوغی) بسته به مکانی که در آن زندگی می کنید متفاوت است ، به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که بین ساعت ۸ تا ۹ صبح و ۶ تا ۸ شب سنگین ترین حالت ترافیک باشد.
  2. رعابت فاصله طولی در ترافیک : به مسافت خود تا رسیدن به ترافیک سنگین توجه کنید . هنگامی که به ترافیک نزدیک می شوید به ارامی پای خود را از روی پدال گاز بردارید با اینکار هم سرعت ماشین کم می شود هم در مصرف سوخت صرفه جویی می شود. با گرفتن کلاچ سرعت خود را کند کنید بسته به فاصله شما در برخی موارد ممکن است نیاز به ترمز کردن نیز داشته باشید.
  3. رانندگی در دنده پایین : برای بهبود راندمان موتور از دنده های پایین استفاده کنید. حتی در اتومبیل های اتوماتیک ، جایی به غیر از پارک کردن یا حرکت معکوس نیازی به تغییر دنده ندارد ، بعضی اوقات تنظیمات دنده پایین نیز وجود دارد. این موارد معمولاً در حرف “D” و به دنبال آن عدد D2 یا D3 ذکر می شود.
  4. رانندگی با سرعت مجاز: حتی در بزرگراه هشت کیلومتر زیر سرعت مجاز رانندگی کنید. مهم است که هنگام رانندگی احساس امنیت کنید و این بدان معنی است که باید کمی آهسته تراز جریان ترافیک رانندگی کنید. با این وجود، رانندگی بیش از حد آهسته می تواند سایر رانندگان اطراف شما را بی تاب کند و منجر به شرایط خطرناک رانندگی شود.

سرعت پایین در رانندگی باعث می شود اگر تصادف کردید حداقل خسارت را ببینید یا اینکه خسارت جانی نداشته باشید.

  1. رانندگی بدون استرس : در صورت احساس ناراحتی بیش از حد از آزاد راه خارج شوید. وضعیت روانی شما در توانایی رانندگی شما تأثیر دارد و اضطراب شدید می تواند بر توانایی شما در اداره ترافیک سنگین تأثیر منفی بگذارد. اگراز وضعیت رانندگی بیش از حد احساس ناراحتی کرده اید ، باید

از بزرگراه خارج شوید واستراحت کنید تا اینکه آرام شوید یا جاده ها خلوت تر شوند.

چراغ های اضطراری خود را روشن کرده و به طرف شانه جاده بکشید. کمی استراحت کنید و به بعضی از موسیقی ها گوش دهید تا زمانی که از بار ترافیک کاسته شود.

امیدواریم از مقاله نحوه رانندگی ایمن در ترافیک سنگین نهایت استفاده را برده باشید. همانطور که می دانید اینسه با خدمات اجاره خودرو در خدمت شما می باشد و در صورت خستگی از رانندگی در ترافیک می توانید از خدمات اجاره خودرو با راننده در اینسه استفاده کنید.

با اینسه زندگی لوکس را تجربه کنید.