هنگام اجاره وسیله نقلیه برای رفتن به یک ماجراجویی در مقصد انتخابی، متوجه خواهید شد که گزینه های مختلفی برای شما وجود دارد. شما چه نوع اتومبیل می گیرید؟ چه مدلی؟ چه ویژگی هایی دارد؟ مهم است که در مورد نوع وسیله نقلیه ای که کرایه می کنید، چند جزئیات اصلی را بدانید و سپس بقیه را بر اساس نیاز خود و کاری که قصد انجام آن را دارید پایه گذاری کنید.
در سایت اینسه دسته های بسیار خوبی وجود دارد که می توانید قیمت ها را با هم مقایسه کنید. بهترین چیزها برای شما بستگی به این دارد که دقیقاً در جستجوی کرایه اتومبیل چه چیزی را جستجو می کنید. در ادامه می توانید با ما در مقاله ماشین مناسب برای سفر با ما همراه باشید.

آشنایی با ماشین های مناسب برای سفر

یکی از رایج ترین بحث هایی که مشتریان ما دارند این است که اجاره یک کراس اوور یا سدان برای سفر خود می پردازند. برای کمک به شما در تصمیم گیری، ما یک راهنمای آسان را تدوین کرده ایم تا تفاوت ها و جوانب مثبت و منفی هر نوع وسیله نقلیه را بدانید. تا بتوانید با فکر باز و آگاهی کامل به کرایه خودرو بپردازید.

مشخصات خودرو سدان

یک سدان نوعی از خودروهای سواری است که دارای سه مؤلفه، موتور، صندلی مسافر و سپس صندوق عقب است. این یک نوع اتومبیل استاندارد است و انواع و مارک های مختلفی دارد.

خودرو سدان برای سفر

جوانب مثبت یک خودرو سدان

 • بسیار موثر در سوخت

یکی از بزرگترین مزایای خودرو سدان این است که همیشه بسیار کارآمد بوده است. مدل های جدیدتر واقعاً می توانند صدای جنجال بزرگی را برای شما بوجود آورند، بنابراین اگر در طول سفر قصد دارید در جاده های سنگ فرش شده زیاد رانندگی کنید، این می تواند یک راه عالی برای کاهش هزینه های کلی اجاره خودرو شما باشد.

 • بسیار آسان برای رانندگی

اگرچه خودرو سدان به زمین نزدیکتر هستند، اما آن ها کوچکتر و جمع و جور هستند و این امر باعث می شود رانندگی با آن ها راحت تر شود. خصوصاً در شهر ها.

 • بهترین انتخاب برای بودجه خود

خودرو سدان ارزان تر برای خرید است و اجاره آن اقتصادی تر است. اگر می خواهید بیرون بروید و طبیعت بیشتری را ببینید یا با بودجه کم به اطراف شهر خود سفر کنید، یک خودرو سدان می تواند یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه باشد.

 • عملکرد فوق العاده

خودرو های سدان همیشه از عملکرد عالی برخوردار بوده اند، به همین دلیل رانندگی بسیار آسان تر به نظر می رسد همچنین برای افراد کم تجربه انتخاب خوبی می باشد.

 • تنظیم بهتر صندلی

اگرچه خودرو های SUV بالاتر هستند، اما اغلب برای رانندگان قد بلند راحت نیستند. با این حال خودرو های سدان اغلب کنترل بیشتری روی مواردی مانند تنظیم صندلی دارند، بنابراین می توانید با خیال راحت تری رانندگی کنید.

 • ویژگی های بزرگ ایمنی

خودرو های سدان امروزه بسیاری از ویژگی های ایمنی پیشرفته را ارائه می دهد که می تواند آرامش خاطر را برای کسانی که با بچه های خود سفر می کنند فراهم کند و بتوانید سفر ایمن تری را با خانواده خود تجربه کنید.

 • لوکس تر

همانطور که خودرو ها سدان جدیدتر می توانند بسیاری از ویژگی های ایمنی عالی را ارائه دهند، در عین حال در سطح های مختلفی از لحاظ لوکس بودن نیز به چشم می خورند. می توانید به انتخاب خود یک خودرو لوکس و زیبا را انتخاب کنید و به سفر خاطره انگیز خود بروید.

جوانب منفی یک خودرو سدان

 • داشتن فضا کوچک

خودرو های سدان وسیله نقلیه مسافری هستند. آن ها برای سفرهای شهری و یا برای مسافرت های جاده ای بسیار عالی هستند. این خودرو های برای هر ن.ع مسافرتی ساخته نشده اند، بنابراین اگر می خواهید به کمپینگ بروید ایده آل نیستند.

 • نا مناسب برای خارج از جاده

خودرو های سدان اتومبیل شهری هستند و برای مسافرت های خارج از جاده مناسب نیستند. ما اجاره خودرو سدان را برای یک سفر کمپینگ توصیه نمی کنیم.

مشخصات خودرو SUV (وسیله نقلیه ورزشی)

یک خودرو SUV یا Sports Utility Vehicle یک ماشین بزرگ که عملکرد بسیار خوبی در خارج از جاده دارد و همچنین فضای زیادی را ارائه می دهد و از قابلیت های یدک کش بسیار خوبی برخوردار است. وقتی بحث خودرو SUV در مقابل خودرو سدان صحبت می شود، می خواهید موارد مثبت و منفی خودرو SUV زیر را در نظر بگیرید :

خودرو های suv برای سفر

جوانب مثبت خودرو های SUV

 • فضا زیاد

خودرو های SUV  فضای بیشتری از محل صندلی تا صندوق عقب دارند. اگر با چمدان های زیادی مسافرت می کنید و برای مدت طولانی رانندگی می کنید، خودرو های SUV بسیار راحت تر در داخل خودرو هستند.

 • تمام چرخ

خودرو های SUV دارای پیشرانه تمام چرخ هستند، بنابراین برای مسافرت های خارج از جاده یا صرفاً مسافرت در منطقه ای که از شرایط شدید آب و هوایی رنج می برید، بسیار بهتر است. از آنجا که از ارتفاع بالایی برخوردار است، حتی می تواند بدون غرق شدن در مناطق سیل زده حرکت کند.

 • قابلیت مشاهده بالاتر

از آنجا که در ارتفاع بالاتر هستید، بیشتر جاده را می بینید. این می تواند به شما در رانندگی ایمن تر کمک کند.

 • تعداد مسافر بیشتر

خودرو های SUV فضای بیشتری برای مسافرین دارند و بنابراین اگر گروه بزرگی با خود همراه باشید، ایده آل هستند.

 • مناسب برای یدک کشیدن

اگر می خواهید هر چیزی را بکشید ، این وسیله نقلیه برای انجام آن مناسب و ایده آل می باشد.

جوانب منفی خودرو SUV

 • لوکس نبودن خودرو

خودرو های SUV وسایل نقلیه خارج از جاده هستند، بنابراین اگر به دنبال یک وسیله نقلیه لوکس و براق هستید بهتر است یک خودرو سدان را اجاره کنید.

 • سوخت به نسبت بالا

اگرچه از نظر اقتصادی سوخت برای خودرو های SUV جهش بزرگی به وجود آمده است  اما هنوز با خودرو سدان مقایسه نمی شود.

 • محدودیت به نسبت بالا

رانندگی با یک خودرو SUV در شهر به دلیل چرخش های سخت و محدودیت های ارتفاع در پارکینگ ها می تواند بسیار دشوار باشد.

سدان در مقابل SUV ، کدام یک ماشین مناسب برای سفر می باشد؟

اگر تصمیم می گیرید که خودرو SUV در مقابل خودرو سدان برای شما مناسب است، این سؤالات را از خود بپرسید:

تعطیلات قرار است با خانواده یا دوستان به سفر بروید؟

کجا خواهید رفت؟

بودجه شما چقدر است؟

اگر بودجه کمتری دارید و در سطح شهر رانندگی می کنید ، یک خودرو سدان خوب کار خواهد کرد. اگر از پارک های ملی می گذرید و تجهیزات زیادی دارید ، یک خودرو SUV راه صحیح است.

امیدوام توانسته باشیم در انتخاب ماشین مناسب سفر به شما کمک کرده باشیم. در اینسه ماشین های مختلفی برای اجاره خودرو وجود دارد که میتوانید تمامی این خودرو ها را در لیست ببینید و با ما در تماس باشید.

با اینسه زندگی لوکس داشته باشید.