گاهی اوقات ، ماشین شما هنگام ترمز گرفتن با صداهای مختلفی مواجه می شود. این یک علامت هشدار دهنده است که به شما می گوید مشکلی در ترمز یا روتور وجود دارد. بسیاری از دارندگان خودرو دوست دارند از ترس تعمیر و هزینه کردن، چنین صداهایی را نادیده بگیرند. خوب ، شما نباید این اشتباه را انجام دهید! نادیده گرفتن صداها و صدای خرخر هنگام ترمز در اتومبیل خود ممکن است هزینه تعمیر را به شدت بالا ببرد. “صدای خرخر هنگام ترمز” یکی از رایج ترین شکایات در مورد ترمزها است. صداهای ترمز می تواند آزار دهنده باشد ، اما همچنین می تواند ما را از خطرات جدی در آینده هشدار دهد. بهتر است آن را ایمن سازی کنید و صدای خرخر ترمز را توسط یک مکانیک و حرفه ای معتبر بررسی کنید.
آیا هنگامی که به ترمز ضربه می زنید ، صدای تند و تیز ، سنگ زنی یا صدای ریز شنیده می شود؟ این صداها می تواند نگران کننده باشد و باعث خطرات جدی در آینده شود ، لازم به ذکر است که این صداهای مرموز می تواند برخی از مسائل مهم در مکانیکی را آشکار کند و به شما هشدار تعمیر خودرو را دهد پس این صدا ها را در خودرو خود به هیچ وجه نادیده نگیرید. در این مقاله می توانید بفهمید که چه چیز بی اهمیت است و چه زمانی باید برای تعمیر به یک مکانیک کار حرفه ای اقدام کنید. مهمترین چیز این است که صدای خرخر ترمز خودرو را نادیده نگیرید! در ادامه می توانید علت سوت کشیدن ترمز ماشین را دنبال کنید پس با ما در این مقاله همراه باشید.

اجاره خودرو در اینسه

صدای سوت ترمز ماشین

علت شنیدن صدای سوت در ماشین

اول ،اجازه دهید سیستم ترمز خودرو را با هم بررسی کنیم. هنگام فشار دادن پدال ترمز ، یک اهرم پیستون را به داخل یک استوانه باریک از مایع هیدرولیکی مجبور می کند. این مایع تحت فشار را به ترمزهای خودرو منتقل می کند.

در ترمزهای دیسک:

لنت ها به سمت همان فشار می روند. دیسک ترمز (روتور) را فشار دهید تا چرخ ها کند و متوقف شود. به دلیل اصطکاک ، لنت ها اغلب از بین می روند.

ترمزهای درام (در اتومبیلهای قدیمی که اغلب در عقب هستند):

کفش ترمز به منظور خاموش و متوقف کردن چرخ مجبور است به سمت درام چرخشی مجبور شود. به دلیل اصطکاک ، کفش ترمز از بین می رود.

پس این ایده بسیار خوبی است که ترمزهای اتومبیل خود را به طور مرتب بررسی کنید و از هرگونه صداهای غیر معمول آگاه باشید.

وسایل نقلیه می توانند صداهای مختلفی ایجاد کنند و برخی دیگر عادی و بی ضرر هستند. با این وجود ، شما هرگز نباید هنگام ترمز دادن خود را به ناشنوایی بزنید زیرا این امر می تواند امنیت شما و خانواده خود را به خطر بیندازد! هر بار که پدال ترمز را فشار می دهید ماشین باید از طریق اصطکاک انرژی گرمای زیادی تولید کند. در نتیجه ، لنت های ترمز می توانند به مرور زمان فرسودگی داشته باشند و باعث خرابی روتور و کولیس و ترمزها شوند. ترمزهای معیوب و خراب هرگز خبر خوبی برای شما نیست زیرا ممکن است منجر به بروز حوادث بزرگ شود. بنابراین ، نادیده گرفتن صدا های ترمز مانند سنگ زنی ترمزها فقط مشکلات را می تواند بدتر می کند. در ادامه می توانید علت سوت کشیدن ترمز ماشین را دنبال کنید.

  • ترمزها صدای خراشیدن را ایجاد می کنند

اگر می توانید صدای خراشیدن ترمز ها را بشنوید ، ممکن است یک جسم بین روتور و کولیس گیر کرده باشد. هنگام رانندگی ، سنگ های ریز و اجسام مختلف از جاده می توانند در آن مکان گیر کرده باشند و اصطکاک حاصل از آن می تواند به قسمت های مختلف ترمز آسیب برساند. برای امتحان و خارج کردن این اجسام ریز و درشت ، می توانید اتومبیل خود را به حالت معکوس بگذارید و رانندگی کنید. اگر با این راه حل مشکل حل نشد ، باید با گاراژ و تعمیرکار خودرو خود تماس بگیرید.

  • ترمزها صدای کم فشار ایجاد می کنند

نشانگر سایش ترمز یک برگه فلزی است که در لنت ترمز قرار دارد. نقش آن مشخص کردن وضعیت لنت های ترمز است. اگر هنگام برخورد ترمز ، صدای لاستیک زیاد و صدای زیاد را از لاستیک های خود می شنوید ، این احتمالاً به این دلیل است که نشانگر پوشیدگی لنت ترمز در حال مالش در مقابل روتور است تا به شما هشدار جدی دهد. شما باید برنامه ریزی کنید تا در اسرع وقت لنت ترمز خود را تعویض کنید و به دنبال یک چراغ داشبورد قرمز باشید که ممکن است روشن شود.

  • ترمزها صدای سنگ زنی ایجاد می کنند

مانند صدای فلز در برابر فلز ، صدای ترمز یا خرد کردن صدای ترمزهای خود را می شنوید؟ این هرگز نشانه خوبی نیست. فوراً به این مشکل توجه کنید ، زیرا سنگ زنی ترمز نشانگر سایش شدید لنت های ترمز است. گاهی اوقات ، دیسک با کولیپ در تماس است و اگر این طبقه بندی نشده باشد ، ممکن است با هزینه ای برای قطعات جدید گران قیمت مواجه شوید. مانند کولیس یا دیسک.

  • ترمزها باعث ایجاد سر و صدا و لرزش می شوند

هنگامی که لنت های ترمز بیش از حد فرسوده باشد ، کالیپر ها می توانند در مقابل روتور آسیاب کرده و به آن آسیب رسانند. روتور شما پیچ خورده یا تحریف می شود ، بنابراین ، هنگامی که به ترمز ضربه می زنید ،می توانید احساس لرزش ترمز را احساس کنید. بلافاصله با یک مکانیک کار حرفه ای صحبت کنید تا تمام قسمت های مختلف ترمز را بررسی کند.

ارتعاشات همچنین می تواند سرنخی باشد که قسمت های مناسبی را ندارید. اگر قطعات ترمز شما کم است ، پدها یا کولیس می توانند به دور خود حرکت کنند و صدای آزار دهنده ترمز را آزار دهند.

سایر علائم مهم در مشلات ترمز خودرو به صورت زیر می باشد:
این نه تنها صداهایی نیست که می تواند شما را از مشکلات ترمز و احتمال خرابی یا تصادف آگاه کند. در کنار صدای خرخر ترمز ، باید به این علائم نیز توجه کنید:

  • توقف ماشین بیش از حد معمول طول می کشد
  • هنگام ترمز ، اتومبیل به یک طرف کشیده می شود
  • فشار پدال ترمز بسیار سخت یا آسان است
  • بوی سوخته و نامطبوعی از لاستیک های خودرو بلند می شود

سیستم های ترمز مدرن اتومبیل پیچیده هستند و خرابی می تواند کشنده باشد. اگر متوجه هر یک از این مشکلات ترمز شدید ، سریعاً با یک گاراژ یا تعمیر کار حرفه ای تماس بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز خوب است. امیدواریم از مقاله علت سوت کشیدن ترمز ماشین استفاده کرده باشد تا بتوانید از خطرات احتمالی و جبران ناپذیر جلوگیری کنید با ما در اینسه و خدمات اجاره خودرو همراه باشید.