هنگامی که سوار بر خودرو خود میشوید باید محتاطانه رانندگی کنید. چه راننده حرفه ای باشید چه تازه گواهینامه خود را گرفته باشید. چرا که ماشین یک وسیله بسیار خطرناکی است که میتواند تجربه های تلخی را برای شما به جای بگذارد به همین خاطر در این مقاله به راههای رانندگی خوب اشاره کردیم تا بتوانید تجربه های خوبی را برای خود و خانوادتان به جای بگذارید با ما در این مقاله همراه باشید.

اجاره خودرو در اینسه

راههای رانندگی خوب به همراه ۱۰ نکته که باید بدانید

یک راننده خوب محتاط است، تخمین های دقیقی از اقدامات خود را انجام میدهد، که مطابق با قوانین جاده است، اما در همان زمان تصمیمات صحیح و سریع گرفته می شود. او از وسایل نقلیه و سایر رانندگان جاده مراقبت می کند. این ۱۰ نکته شامل موارد زیر میباشد:

 1. قوانین جاده و همه سیگنال ها را بدانید
  رانندگان خوب قوانین رانندگی را به خوبی می دانند و از آن اطلاعات کاملی را دارند. علاوه بر این ، آن ها می دانند چگونه از دانش و مهارت خود در رانندگی استفاده کنند. به طور جدی هنجارهای قانونی را رعایت میکنند و به قوانین احترام میگذارند.
 2. شما باید به خوبی با سیستم های خودرو آشنا باشید
  شناختن ماشین بسیار مهم است. باید ابعاد را بشناسید و ارزیابی صحیحی از شتاب و قدرت آن بدانید. در صورت نیاز به رانندگی وسیله نقلیه دیگر (اجاره خودرو)، رانندگان با تجربه طولانی تر میتوانند بهتر رانندگی کنند.
 3. نگهداری خودرو در شرایط فنی بسیار مناسب
  نگرش راننده نسبت به اتومبیل ، تقریباً همیشه با شخصیت یک شخص همراه است. اگر از آن خوب مراقبت کنید، برای حفظ ظاهر خودرو بکوشید و باید از آن به درستی استفاده کنید، بنابراین راننده خوب باید از کارهایی که برای خودرو انجام می دهد از خودش سپاسگزار باشد. رانندگان خوب از مزایایی که وسیله نقلیه آن ها به آن ها می دهند قدردانی می کنند.
 4. با اتومبیل خود به درستی رانندگی کنید
  آیا ماشین شما به درستی رانده شده است، بسیاری از علائم را در نظر بگیرید و هنگام رانندگی این علائم را رعایت کنید. به عنوان مثال، اگر ماشین شما اغلب در حال سرویس دهی است ، یک دلیل ممکن است این باشد که شما آن را به درستی مدیریت نمیکنید. به عنوان مثال، بسیاری از چاله ها و دست انداز ها را پشت سر می گذارید. مجبورید سیستم تعلیق را تعمیر کنید. فشار دادن شدید و ترمز شدید بر روی پدال ترمز، شما باید ترمزها را تعمیر کنید. یا اگر ماشین برای تعمیرات مدام به تعمیرگاه برده میشود، به این معنی است که ممکن است مشکلی وجود داشته باشد، که شما راننده خوبی نیستید. ترمز شدید ، فشار دادن پدال گاز ، تعویض دنده برای یک راننده خوب غیر معمول است. همیشه باید درباره کاری که می خواهید انجام دهید به درستی فکر کنید و از مهارت های خود به درستی استفاده کنید. این می تواند از تصادفات و خطرات احتمالی جلوگیری کند.
 5. در شرایط مختلف پاسخ و واکنش مناسب دهید
  غالباً، این که خوب رانندگی می کنید، می تواند از واکنش شما در موقعیت های مختلف استرس زا مشخص شود. معمولاً تجربه بزرگتر و طولانی تر، واکنش ها سریعتر و صحیح تر می شوند. تقریباً همیشه باید خیلی سریع به حوادث ناگهانی و شرایط استرس زا واکنش نشان داد، به خصوص در تصمیم گیری های مسئولانه تر.
 6. بتوانید یک ارزیابی درست انجام دهید
  راننده عاقل و آگاه به شرایط می تواند از شرایط مختلف جاده قدردانی کند و می داند چگونه با خیال راحت رانندگی را در انواع سطح جاده ها و شرایط های نامناسب انجام دهد.
 7. تحمل بیشتری نسبت به سایر رانندگان داشته باشید
  این یک کیفیت ذاتی یک راننده خوب است، او نسبت به سایر رانندگان تحمل بیشتری دارد ، می فهمد، وقتی کسی به دلیل تجربه کم یا جاهلیت اشتباه می کند، در صورت بروز مشکل به او کمک می کند و راهنمایی های لازم را به او نشان میدهد. خلاصه اینکه به کسی که در جاده نیاز دارد کمک میکند ، وقتی که در جاده هستید نسبت به تمام اتفاقات موجود در جاده مخصوصا در جاده های شلوغ صبور و شکیبا باشید.
 8. شما ناظر هستید
  اگر می توانید از دید خود برای نظارت بر اشیاء مختلف به طور همزمان و بدون حواس پرتی استفاده کنید یک مزیت بسیار خوبی به حساب می آید. به عنوان مثال، اگر در جاده دست انداز یا چاله وجود داشت به آرامی خودتان را با شرایط موجود در جاده تطبیق دهید و در طول مسیر ناظر خوبی بر جاده باشید.
 9. شما آرام هستید
  آرامش در جاده ضروری است. امروزه همه افراد دارای استرس و نگرانی های زیادی هستند. نا آرامی ها میتواند مانع تصمیم گیری های سریع و درست شوند که بروز خطرات احتمالی را برای راننده افزایش میدهند پس تا حد امکان در جاده و مسیر های پر ترافیک آرامش خود را حفظ کنید.
 10. تجربه تصادف و جریمه ندارید
  نداشتن تصادف و جریمه پلیس نشان دهنده این نیست که شما حنما یک راننده خوب و با تجربه حرفه ای هستید این را بدانید که در جاده حوادث همیشه به دنبال شما هستند و این شما هستید که باید در شرایط های نامطلوب تصمیم های درست را بگیرید.

امیدوارم از نکات راههای رانندگی خوب استفاده کافی و لازم را برده باشید و بتوانید تجربه های خوبی از رانندگی در طول زندگی برای خودتان رقم بزنید. با ما در اینسه و خدمات اجاره خودرو همراه باشید و از این نکات هنگام رانندگی با دیگر وسایل نقلیه استفاده کنید.