ترمز خودرو چیست؟ اگر به آن فکر کنید ، ترمز یک اختراع شگفت انگیز است. اگر سوار اسکوتر هستید و باید آهسته شوید ، می توانید پاهای خود را بیرون بیاورید و آنها را در زمین بکشید. اما چه چیزی درمورد زدن به بزرگراه با ۵۵ مایل در ساعت است؟ آیا قرار دادن پایتان در بزرگراه خیلی خوب نخواهد بود؟ بنابراین چگونه یک فشار سبک بر روی پدال ترمز خودرو می تواند یک خودروی سرعتی را به سرعت متوقف کند؟ آیا جادو است؟ البته که نه! این علمی است. یک ماشین در حال حرکت از انرژی جنبشی زیادی برخوردار است ، یعنی انرژی حرکت. برای متوقف کردن اتومبیل ، ترمزها باید از این انرژی جنبشی خلاص شوند. آنها این کار را با استفاده از نیروی اصطکاک برای تبدیل آن انرژی جنبشی به گرما انجام می دهند.

هنگامی که پای خود را به سمت پایین روی پدال ترمز فشار می دهید ، یک اهرم متصل یک پیستون را به سیلندر اصلی فشار می دهد ، که پر از مایع هیدرولیکی است. این مایع هیدرولیک در امتداد سیستم لوله ای به سیلندرهای وسیع تر ، قرار گرفته در کنار ترمزهای هر چرخ ، می چرخد. این سیستم هیدرولیکی نیروی کف پای شما را روی پدال ترمز ضرب می کند تا نیروی کافی برای اعمال ترمزها و توقف خودرو ایجاد کند. ترمزها معمولاً یکی از دو نوع هستند: ترمزهای دیسکی یا ترمزهای درام. با در ادامه مقاله ترمز خودرو چیست؟ همراه باشید.

اجاره خودرو در اینسه

ترمز خودرو چیست؟

ترمز خودرو چگونه کار می کند؟

بسیاری از اتومبیل های مدرن دارای ترمزهای دیسکی در چرخ های جلویی و ترمزهای درام بر روی چرخ های عقب هستند. مدل های گران تر ممکن است ترمزهای دیسک را در هر چهار چرخ داشته باشند. فقط خودروهای خیلی قدیمی یا خیلی کوچک تمایل دارند که ترمز درام را در هر چهار چرخ داشته باشند. ترمزهای دیسک شامل دیسک ترمز ، کولیس ترمز و لنت ترمز هستند. هنگامی که پدال ترمز تحت فشار قرار می گیرد ، مایع هیدرولیک باعث می شود که کولیس ترمز فشار لنت ترمز را در برابر دیسک ترمز فشار دهد. مالیدن لنت ترمز در برابر دیسک ترمز اصطکاک ایجاد می کند ، که انرژی جنبشی را به داخل حرارت در ترمز تبدیل می کند. چه مقدار گرما؟ خیلی زیاد! توقف سریع اتومبیل می تواند ترمزها را تا ۹۵۰º F یا بیشتر گرم کند! برای تحمل چنین گرمایی، لنت های ترمز باید از مواد مخصوص ساخته شده باشند که در چنین درجه حرارت های بالا ذوب نمی شوند. برخی از این مواد ویژه شامل کامپوزیت ، آلیاژ و سرامیک است. حال که می دانید ترمز خودرو چیست؟ و چگونه کار میکند در ادامه می توانید با انواع ترمز خودرو آشنا شوید.

انواع ترمز خودرو :

ترمز دیسک

ترمز دیسک بهترین ترمز است که تاکنون پیدا کرده ایم. ترمزهای دیسک برای متوقف کردن همه چیز از اتومبیل گرفته تا لوکوموتیو استفاده می شود. ترمزهای دیسک کمتر تحت تأثیر آب قرار می گیرند ، خودشان تنظیم و تمیز می شوند ، ترمز های مستعدی هستند و بهتر از سایر سیستم های اطراف متوقف می شوند. اجزای اصلی ترمز دیسک عبارتند از: Brake Pads ، Rotor ، Caliper و Caliper Support. در ترمز دیسک ، مایع حاصل از سیلندر اصلی به داخل کالیپر مجبور می شود که در مقابل پیستون فشار می یابد. پیستون ، به نوبه خود ، دو لنت ترمز را در برابر دیسک (روتور) ، که به چرخ وصل شده است ، فشار می دهد و آن را مجبور به کند شدن یا متوقف کردن آن می کند. این فرآیند شبیه به ترمز دوچرخه است که در آن دو لنت لاستیکی در برابر لبه چرخ ایجاد می شود که باعث ایجاد اصطکاک می شود. با ترمزهای درام ، مایع به داخل سیلندر چرخ مجبور می شود ، که کفش ترمز را به بیرون سوق می دهد به گونه ای که بندهای اصطکاک بر روی درام ، که به چرخ وصل شده است ، فشار داده می شوند و باعث متوقف شدن چرخ می شوند. در هر صورت ، سطح اصطکاک لنت ها روی سیستم ترمز دیسک یا کفش های روی ترمز درام ، حرکت رو به جلو خودرو را به گرما تبدیل می کند. گرما همان چیزی است که باعث می شود سطح اصطکاک لنت و کفش در نهایت از بین برود و نیاز به تعویض داشته باشد.

ترمز دیسک چگونه کار می کند

ترمز خودرو چیست؟

ترمز معمولی

سیستم ترمز معمولی شامل ترمزهای دیسک در جلو یا ترمزهای درام در عقب هستند که توسط سیستم لوله ها و شیلنگ هایی متصل شده و ترمز را در هر چرخ به سیلندر اصلی وصل می کند. سیستم های دیگری که به سیستم ترمز وصل می شوند عبارتند از: ترمزهای پارکینگ ، تقویت کننده ترمز نیرو و سیستم ضد قفل.

ترمز هیدرولیک

ترمز هیدرولیک هنگامی که روی پدال ترمز فشار وارد می کنید، در واقع می خواهید در مقابل سیلندر اصلی فشار وارد کنید ، که روغن هیدرولیک (مایع ترمز) را از طریق یک سری لوله ها مجبور می کند و شیلنگ ها را به واحد ترمز در هر چرخ می کشد. از آنجا که مایع هیدرولیک (یا هر مایعی برای آن ماده) قابل فشرده سازی نیست ، فشار دادن مایعات از طریق لوله دقیقاً مانند فشار دادن نوار فولادی از طریق لوله است. با این حال ، بر خلاف نوار فولادی ، سیال می تواند در بسیاری از پیچ و تاب ها هدایت شود و مسیر خود را به مقصد برساند و با همان حرکت و فشاری که از ابتدا شروع کرده است ، وارد شوید. بسیار مهم است که مایعات خالص باشند و هیچ حباب هوا در آن وجود نداشته باشد. هوا می تواند فشرده سازی کند که این امر باعث ایجاد اسفنجی در پدال و کاهش شدید راندمان می شود. اگر به هوای داخل مشکوک شدید، باید سیستم را از بین برد تا هوا را خارج کند. برای این منظور سیستمی وجود دار که می توانید هوای داخل را بیرون بکشید که در هر سیلندر چرخ و کولیس وجود دارد.

ترمز درام

اگر ترمزهای دیسک بسیار عالی هستند ، چگونه ما هنوز اتومبیل هایی با ترمز درام داریم؟ دلیل آن هزینه است. در حالی که تمام وسایل نقلیه تولید شده سالهاست دارای ترمز دیسک در قسمت جلویی هستند ، ترمزهای درام ارزانتر برای چرخ های عقب تولید می شوند. دلیل اصلی سیستم ترمز پارکینگ است. روی ترمزهای درام، اضافه کردن ترمز پارکینگ ، اضافه کردن ساده یک اهرم است ، در حالی که روی ترمزهای دیسک ، ما به مکانیزم کاملی احتیاج داریم ، در برخی موارد ، یک مونتاژ کامل ترمز درام مکانیکی در داخل روتور ترمز دیسک! ترمزهای پارکینگ باید یک سیستم جداگانه باشد که از هیدرولیک استفاده نمی کند. این باید کاملاً مکانیکی باشد ، اما بعداً روی ترمزهای پارکینگ بیشتر است.

ترمزهای دام شامل یک صفحه پشتی ، کفش ترمز ، درام ترمز ، سیلندر چرخ ، فنرهای برگشتی و سیستم اتوماتیک یا تنظیم خودکار می باشد. هنگامی که ترمزها را اعمال می کنید ، مایع ترمز تحت فشار وارد سیلندر چرخ می شود ، که به نوبه خود کفش ترمز را به تماس با سطح ماشین در داخل درام سوق می دهد. هنگامی که فشار آزاد شد ، فنرهای برگشتی کفش را به حالت استراحت خود بکشند. با پوشیدن لنت های ترمز ، کفش باید مسافت بیشتری را طی کند تا به درام برسد. وقتی فاصله به یک نقطه معین برسد ، مکانیزم به صورت خودکار تنظیم می شود به طوری که آنها به درام نزدیک تر باشند.

ترمز درام چگونه کار می کند

ترمز خودرو چیست؟

ترمزهای درام همچنین از اصطکاک استفاده می کنند اما به روشی کمی متفاوت. ترمز درام از یک درام ترمز و کفش ترمز تشکیل شده است. طبل توخالی با چرخ می چرخد. هنگامی که پدال ترمز تحت فشار قرار می گیرد ، یک سیلندر هیدرولیک کفش های ترمز را با آستر اصطکاک در برابر سطح داخلی درام ترمز فشار می دهد ، اصطکاک ایجاد می کند و به این ترتیب چرخ را کند می کند. و در نهای خودرو متوقف می شود.

بنابراین اگر ترمزهای دیسک بسیار عالی هستند ، چگونه ما هنوز اتومبیل هایی با ترمز طبل داریم؟ دلیل آن هزینه است. در حالی که تمام وسایل نقلیه تولید شده سالهاست دارای ترمز دیسک در قسمت جلویی هستند ، ترمزهای طبل ارزانتر برای چرخ های عقب تولید می شوند. دلیل اصلی سیستم ترمز پارکینگ است. روی ترمزهای طبل ، اضافه کردن ترمز پارکینگ ، اضافه کردن ساده یک اهرم است ، در حالی که روی ترمزهای دیسک ، ما به مکانیزم کاملی احتیاج داریم ، در برخی موارد ، یک مونتاژ کامل ترمز درام مکانیکی در داخل روتور ترمز دیسک! ترمزهای پارکینگ باید یک سیستم جداگانه باشد که از هیدرولیک استفاده نمی کند. این باید کاملاً مکانیکی باشد ، اما بعداً روی ترمزهای پارکینگ بیشتر است.

ترمزهای طبل شامل یک صفحه پشتی ، کفش ترمز ، درام ترمز ، سیلندر چرخ ، فنرهای برگشتی و سیستم اتوماتیک یا تنظیم خودکار می باشد. هنگامی که ترمزها را اعمال می کنید ، مایع ترمز تحت فشار وارد سیلندر چرخ می شود ، که به نوبه خود کفش ترمز را به تماس با سطح ماشین کاری شده در داخل درام سوق می دهد. هنگامی که فشار آزاد شد ، فنرهای برگشتی کفش را به حالت استراحت خود بکشند. با پوشیدن لنت های ترمز ، کفش باید مسافت بیشتری را طی کند تا به طبل برسد. وقتی فاصله به یک نقطه معین برسد ، مکانیزم خود تنظیم به طور خودکار با تنظیم موقعیت استراحت کفش واکنش نشان می دهد به طوری که آنها به طبل نزدیک تر باشند.

ترمز پارکینگ

سیستم ترمز پارکینگ (a.k.a.) ایده این است که سیستم کاملاً مکانیکی بوده و سیستم هیدرولیک را کاملاً دور می کند تا حتی در صورت خرابی کامل ترمز ، وسیله نقلیه متوقف شود. در ترمزهای درام، کابل روی اهرمی که در ترمز عقب نصب شده است ، کشیده می شود و مستقیماً به کفش ترمز متصل می شود. این امر باعث دور زدن سیلندر چرخ و کنترل مستقیم ترمزها می شود. ترمزهای دیسک روی چرخ های عقب باعث عارضه اضافی برای سیستم ترمز پارکینگ می شوند. دو طرح اصلی برای افزودن ترمز مکانیکی پارکینگ به ترمزهای دیسک عقب وجود دارد.

نوع اول از دستگاه کولیس چرخ عقب موجود استفاده می کند و یک اهرم متصل به یک دستگاه میلگرد مکانیکی داخل پیستون کولیس را اضافه می کند. هنگامی که کابل ترمز پارکینگ روی اهرم کشیده می شود ، این وسیله بازدارنده پیستون را به سمت لنت ها سوق می دهد و از این طریق سیستم هیدرولیک را دور می زند تا وسیله نقلیه متوقف شود. این نوع سیستم در وهله اول با کالیپرهای شناور تک پیستونی مورد استفاده قرار می گیرد ، اگر کالسکه از نوع چهار پیستونی ثابت باشد ، از این نوع سیستم نمی توان استفاده کرد. سیستم دیگر از یک واحد ترمز مکانیکی کامل درام بهره گرفته شده در داخل روتور عقب استفاده می کند. کفش ترمز موجود در این سیستم به اهرمی وصل شده است که توسط کابل ترمز پارکینگ کشیده می شود تا ترمزها فعال شوند. ترمز “درام” در حقیقت قسمت داخلی روتور ترمز عقب است.

ترمز پارکینگ خودرو چگونه کار می کند؟

ترمز خودرو چیست؟

در اتومبیل هایی که گیربکس اتوماتیک دارند از ترمز پارکینگ بندرت استفاده می شود که باعث ایجاد دو مشکل می شود. بزرگترین مشکل این است که کابل های ترمز تمایل به خراب شدن دارند و در نهایت توقیف می شوند و باعث می شوند که ترمز پارکینگ غیرفعال شود. با استفاده از ترمز پارکینگ گاه به گاه ، کابل ها تمیز و کاربردی باقی می مانند. مشکل دیگر از این واقعیت ناشی می شود که مکانیزم خود تنظیم در سیستم های ترمز خاص از فعال سازی ترمز پارکینگ برای تنظیم ترمزها استفاده می کند. اگر ترمز پارکینگ هرگز اگر ترمز پارکینگ هرگز استفاده نشود ، ترمزها هرگز تنظیم نمی شوند.

ترمز ضد قفل ABS

کارآمدترین فشار ترمز درست قبل از قفل شدن هر چرخ انجام می شود. هنگامی که در ترس و وحشت روی ترمزها می کوبید و چرخ ها قفل می شوند و باعث می شوند صدای جیغ کشیده شود و نوارهای لاستیکی روی پیاده رو بمانید ، وسیله نقلیه را به همان اندازه کوتاه متوقف نکنید که بتواند جلوی آن را بگیرد. همچنین ، در حالی که چرخ ها قفل شده اند ، شما تمام کنترل فرمان را از دست می دهید به طوری که اگر فرصتی برای چرخاندن مانع داشته باشید ، قادر به انجام این کار نخواهید بود. مشکل دیگری که در طول کشش طولانی وجود دارد اینست که شما یک تکه لاستیک را از لاستیک می سوزانید و این باعث می شود “لکه مسطح” روی آج ایجاد شود که هنگام رانندگی صدای رعد و برق آزار دهنده ایجاد می کند.

سیستم های ترمز ضد قفل این مشکل قفل را با پمپاژ سریع ترمزها هربار که سیستم چرخهای قفل شده را تشخیص دهد حل می کند. در بیشتر موارد ، فقط چرخ قفل شده پمپ می شود ، در حالی که فشار کامل ترمز در دسترس سایر چرخ ها است. این اثر به شما امکان می دهد در کمترین زمان و در حالی که کنترل کامل فرمان را کنترل می کنید متوقف شوید حتی اگر یک یا چند چرخ روی یخ باشد. این سیستم از کامپیوتر برای نظارت بر سرعت هر چرخ استفاده می کند. وقتی تشخیص دهد که یک یا چند چرخ متوقف شده یا بسیار کندتر از چرخ های باقی مانده است ، رایانه سیگنال می فرستد تا لحظه ای برداشته شود و مجدداً فشار یا پالس فشار را به چرخ های آسیب دیده ببخشد تا به آنها اجازه ادامه چرخش دهد. این “پمپاژ” ترمزها در ده یا بیشتر از ثانیه انجام می شود ، خیلی سریعتر از آنکه انسان بتواند ترمزها را به صورت دستی پمپ کند. اگر روی سیستم ترمز آنقدر سخت گیر کنید که سیستم ضد قفل را درگیر کنید ، ممکن است لرزش شدید در پدال ترمز احساس کنید. این یک وضعیت عادی است و نشان می دهد که سیستم در حال کار است ، اما می تواند برای برخی از افراد که انتظار آن را ندارند ، ناامید کننده باشد. اگر وسیله نقلیه شما دارای ترمز ضد قفل است ، برای اطلاعات بیشتر در مورد آن ، کتابچه راهنمای مالک خود را بخوانید.

این سیستم از یک واحد کنترل الکترونیکی ، یک محرک هیدرولیک و حسگر سرعت چرخ در هر چرخ تشکیل شده است. اگر واحد کنترل یک نقص در سیستم را تشخیص دهد ، یک چراغ هشدار دهنده ABS را بر روی داشبورد روشن می کند تا به شما اطلاع دهد که مشکلی وجود دارد. در صورت بروز مشکلی ، سیستم ضد قفل عملکردی نخواهد داشت اما در غیر اینصورت ترمزها به طور عادی کار می کنند.

جمع بندی :

امیدواریم از مقاله ترمز خودرو چیست؟ و چگونه کار می کند استفاده کرده باشید. همانطور که می دانید در اینسه خدمات اجاره خودرو ارائه می شود که می توانید به لیست قیمت اجاره خودرو بروید و خودرو مورد نظر خود را انتخاب کنید. اینسه ۲۴ ساعته در کنار شما خواهد بود.

منبع :https://www.carparts.com/brakes.htm