توجه به ترمزها هنگام رانندگی بسیار مهم است چرا که بریدن ترمز می تواند یک تجربه تکان دهنده برای شما باشد. در حالی که امیدوار هستید که هرگز برای شما اتفاق نمی افتد ، با آشنایی با برخی نکات و راه کار های ایمنی ، خود را برای چنین شرایط خطرناکی آماده کنید تا به شما در متوقف کردن خودرو کمک کند. تصور کنید که از آزادراه در یک سرازیری خارج می شوید وپدال ترمز را فشار می دهید. متأسفانه هیچ اتفاقی نمی افتد. البته قلب شما خیلی سریع شروع به تپیدن می کند ، اما سعی کنید وحشت نکنید. چند تا نفس عمیق بکشید ، و سعی کنید سرعت خودرو را کندتر کنید. اگر سرعت خودرو پایین نیامد ، ممکن است شما نیاز به استفاده از اصطکاک ، مانند محافظ یا گارد ریل ها ، برای کند کردن سرعت خودرو داشته باشید. در ادامه می توانید مقاله اگر ترمز اتومبیل نگرفت را دنبال کنید.

اجاره خودرو در اینسه

اگر ترمز اتومبیل نگرفت

راهنما مفید اگر ترمز اتومبیل نگرفت

چراغ خطر خود را روشن کنید تا به سایر رانندگان هشدار داده شود. در حالی که ممکن است آن ها نتوانند دریابند مشکل چیست ، چراغ های خطر شما به سایر رانندگان می گوید با احتیاط عمل کنند و به وسیله شما توجه کنند. دکمه چراغ خطر شما باید جایی در داشبورد شما باشد و نمادی برای آنها یک مثلث نارنجی در داخل مثلث نارنجی است.

 • وحشت نکنید.
 • دوباره ترمزها را امتحان کنید.
 • ترمز اضطراری را با دقت درگیر کنید.
 • دنده معکوس
 • با خیال راحت از جاده پیاده شوید.
 • ماشین را خاموش نکنید تا زمانی که متوقف شوید.
 • سیگنال برای کمک
 • ترمزهای خود را توسط یک متخصص بازرسی کنید.
اگر ترمز خودرو نگرفت

اگر ترمز اتومبیل نگرفت هول نکنیم!

 1. وحشت نکنید
  یک اشتباه کوچک می تواند شما در زمان رانندگی به خط بیاندازد ، به خصوص هنگامی که شرایطبسیار خطرناک باشد. اگر ترمزهای شما برید، به نفع شماست که آرام بمانید و سعی کنید با خیال راحت خودرو خود را از جاده خارج کنید.
 2. دوباره ترمزها را امتحان کنید
  اگر پشت یک اتومبیل کلاسیک باشید ، احتمالاً وسیله نقلیه شما دارای سیستم ترمز دوگانه است که ترمزهای جلو و عقب شما را به طور مستقل کنترل می کند. در نتیجه ، هر دو نیمه سیستم باید برای اتومبیل شما بریده باشد تا تمام توان ترمز را از دست بدهد. با این وجود ، داشتن توانایی ترمز ماشین شما به نصف کاهش می یابد ، می تواند به اندازه کافی بی خطر باشد ، اما همچنین ممکن است قدرت متوقف شود. سعی کنید فشار پایدار و محکم را روی پدال ترمز اعمال کنید تا ببینید که آیا می توانید ماشین را کند کنید یا خیر.
 3. ترمز اضطراری را با دقت درگیر کنید (ترمز دستی)
  اگر سیستم ترمز اصلی شما کار نمی کند ، یکی از گزینه ها این است که ترمز اضطراری را با دقت بسیار به کار بگیرید. سیستم ترمز اضطراری جدا از سیستم ترمز اصلی و هیدرولیک است و ممکن است به متوقف کردن وسیله نقلیه کمک کند اگرچه توقف احتمالاً هنگام انجام این کار شما را طولانی تر از آنچه در پدال ترمز سنتی انجام می دهد ، طول می کشد. ترمز اضطراری حتی اگر ترمزهای دیگر شما از کار بیفتد ممکن است هنوز کار کنند. اگر خیلی سریع به آن ضربه بزنید ، ممکن است باعث قفل شدن چرخ های شما شود. اگر ترمز دستی برقی دارید ، ممکن است به هر حال قفل شوند. اگر قفل لاستیک را احساس می کنید یا می شنوید ، فشار کمی وارد کنید و در همان جا ترمز دستی را نگه دارید.
 4. اعمال دنده معکوس
  راه دیگر برای کند کردن اتومبیل شما این است که پای خود را از شتاب دهنده و پایین آمدن دور آن نگه دارید تا موتور بتواند به کندتر شدن خودرو کمک کند. اگر گیربکس دستی دارید ، دنده معکوس را انجام دهید تا ماشین را کندتر کنید. اگر گیربکس اتوماتیک دارید ، آن را در حالت دستی قرار داده و دنده را ۱ یا ۲ کنید. در این صورت لازم است کتابچه راهنمای مالک خودروی خود را بررسی کنید.
 5. با خیال راحت از جاده خارج شوید
  بعد از اینکه سرعت خودرو را کم کردید ، بسیار مهم است که ماشین خود را از جاده خارج کنید تا اتفاقات ضربه زدن به حداقل برسد. اگر در بزرگراه یا جاده بزرگتر هستید ، ابتدا لازم است که با خیال راحت اتومبیل خود را وارد خط راست کنید. فراموش نکنید که از سیگنال های خود استفاده کنید و به ماشین های اطراف خود توجه کنید. با احتیاط راه خود را به خط آهسته بکشید و چراغ های خطر خود را هنگام رسیدن به آنجا روشن کنید. به یاد داشته باشید که خطرات احتمالی را کنترل کنید و در صورت لزوم از چراغ برای هشدار دادن به سایر رانندگان استفاده کنید.
  از خط راست بر روی شانه حرکت کنید ، سپس به حالت خنثی تغییر دهید. برای کم کردن سرعت خودرو از ترمز اضطراری خود استفاده کنید ، اما اگر ماشین شروع به لغزش کرد ، آماده رها کردن آن شوید. اگر ترمز اضطراری کار نمی کند ، لازم است چشمان خود را برای جلوگیری از متوقف کردن حالت بسته نگه دارید.
 6. ماشین را خاموش نکنید تا زمانی که متوقف شوید
  در حالی که خاموش کردن ماشین شما به نظر می رسد به کندی سرعت آن کمک کند ، ممکن است این ایده خوبی باشد که موتور را تا زمانی که به یک توقف کامل نرسید ، کار کنید. خاموش کردن احتراق به طور معمول فرمان شما را نیز قفل می کند ، که این امر چرخاندن خودرو را دشوار می کند. همچنین می تواند باعث شود که فرمان در جای خود قفل شود. بنابراین ، ممکن است بخواهید وسیله نقلیه خود را قبل از خاموش کردن متوقف کرده و از جاده خاموش کنید.
 7. سیگنال برای کمک
  ممکن است ماشین شما با خیال راحت از جاده خارج شود ، به کمک نیاز دارید. با بالا زدن کاپوت و روشن کردن چراغ خطر به دیگران برسانید که احتیاج به کمک دارید. اگر مثلثهای خطر جاده ای دارید ، می توانید آنها را در پشت ماشین خود قرار دهید تا خود را نمایان تر کنید. حتما از ترافیک احتمالی خودداری کنید و در صورت امکان از ایستادن در کنار (یا پشت) اتومبیل خودداری کنید. همچنین می توانید از تلفن همراه خود برای تماس با کمک های کنار جاده استفاده کنید.
 8. ترمزهای خود را توسط یک متخصص بازرسی کنید
  حتی اگر به نظر می رسد ترمزها دوباره به طور عادی کار می کنند ، قبل از اینکه دوباره بخواهید رانندگی کنید ، باید توسط یک متخصص بازرسی کنید. وسیله نقلیه خود را به یک فروشنده یا مکانیکی ببرید تا بتوانند ماشین شما را بازرسی کرده و تعمیرات لازم را ارائه دهند. به خاطر داشته باشید که قبل از شروع منظم بازرسی از ترمزهای ماشین ، می توانید از بروز مشکلات جلوگیری کنید.

دانستن اینکه در صورت بریدن ترمزها چه کاری باید انجام شود ، می تواند به جلوگیری از صدمات و صدمات وسایل نقلیه شما کمک کند. اگر می خواهید اطلاعات جامع تری درباره ترمز خودرو داشته باشید می توانید در همین سایت مقاله ای درباره این موصوع را مطالعه کنید. امیدواریم از مقاله اگر ترمز اتومبیل نگرفت استفاده کرده باشید و هیچ وقت بریده شدن ترمز خودرو را در طول زندگی تجربه نکنید. با ما در اینسه و خدمات اجاره خودرو همراه باشید.