اکثر رانندگان می خواهند ماشین خود را تا حد ممکن سالم نگه دارند. برای اطمینان و ایمنی خودرو خود باید مایعات را بررسی کنید و در صورت لزوم آن ها را با مایعات جدید جایگزین کنید ، لاستیک های خود را بررسی کنید ، مرتباً آن را بشویید و هرگز تعمیر را به تعویق نیاندازید. به نظر می رسد این روزها همه چیز گران شده است. اتومبیل نیز از این قاعده مستثنی نیست ، به همین دلیل است که در صورت ماندگاری بیشتر ، مراقبت از خودرو خود بسیار مهم است. شما اتومبیل رویایی خود را خریداری کرده اید و اکنون می خواهید آن را تا آخرین زمان ممکن در شرایط برتر دوام آورید. چند کار ساده وجود دارد که می توانید برای افزایش طول عمر خودرو انجام دهید.

اجاره خودرو در اینسه

افزایش طول عمر خودرو

۱۱ راه آسان برای افزایش عمر ماشین شما

 • روغن خودرو را عوض کنید

روغن قطعات محکم را درون موتور اتومبیل خود روغنکاری و خنک می کند. فراموشی منظم از تغییرات روغن و فیلتر منجر به لجن خوردن فلز ، کاهش راندمان و خرابی احتمالی موتور می شود. تغییر روغن شما در هر ۳۰۰۰ مایل (یا به توصیه تولید کننده) بیمه ای ارزان در برابر آسیب موتور است.

 • جایگزین کردن مایعات جدید

روغن موتور تنها سیال مورد نیاز توجه نیست. مایعات دیگر که نیاز به تعویض دوره ای دارند عبارتند از: مایع انتقال ، خنک کننده رادیاتور ، مایع ترمز و مایع فرمان نیرو هستند. رانندگان وسایل نقلیه چهار چرخ یا تمام چرخ باید به مایع دیفرانسیل توجه داشته باشند و مایع موردی را نیز انتقال دهند. ضروری است سطح و میزان مایعات خود را بین خدمات بررسی کنید. مراقب مایعات خود باشید تا از مشکلاتی نظیر نشت ، آگاهی داشته باشید که در صورت عدم تعمیر ممکن است باعث آسیب های اساسی شود. این ایده خوبی است که هر دو هفته یکبار مایعات خود را بررسی کنید.

 • فیلترهای خود را عوض کنید

فیلترها از ورود مواد اولیه موتور جلوگیری می کنند. فیلترهای هوا آلودگی و گرد و غبار موجود در هوا را پاک می کنند ، در حالی که فیلترهای سوخت و روغن رسوبات ساینده را به دام می اندازند. دفترچه راهنمای صاحب خودرو دستورالعمل های مربوط به زمان تعویض فیلترها را دارد ، اما این برنامه زمانی نیست. فیلتر جدید روغن معمولاً در هر تغییر روغن نصب می شود ، اما وقتی فیلتر هوا نیاز به تغییر دارد بستگی به محیطی دارد که ماشین خود را هدایت می کنید.

 • گرم کردن موتور خودرو

گرم کردن موتور با رها کردن آن در حالت رانندگی ایده ای هوشمندانه نیست. موتور در دمای اوج خود کار نمی کند ، در نتیجه احتراق ناقص سوخت ، رسوبات دوده در دیواره های سیلندر ، آلودگی روغن و در نهایت اجزای آسیب دیده است.

 • لاستیک های خود را بازرسی کنید

لاستیک های شما ارتباط مستقیمی بین وسیله نقلیه و جاده شما است. به همین ترتیب ، مهم است که فشار هوا و وضعیت لاستیک های خود را به طور مرتب بررسی کنید. این یک روش تضمین شده برای بهبود راندمان و ایمنی سوخت خودرو است. حفظ لاستیک های شما نیز به ماندگاری بیشتر آنها کمک می کند ، و اگر بخواهیم با آن روبرو شویم ، هیچ کس دوست ندارد لاستیک جدید بخرد.عمر لاستیک های خود را با رانندگی دقیق تمدید کنید. محدودیت های سرعت ارسال شده را مشاهده کنید. از شروع سریع ، توقف و چرخش خودداری کنید. از چاله ها و اشیاء موجود در جاده خودداری کنید. هنگام پارک کردن ، بیش از محدوده سر رانده نشوید و به تایر در مقابل محدوده برخورد نکنید. هنگام چرخاندن فرمان خود ، آن را بیش از چند ثانیه در حالت افراطی راست یا چپ نگه ندارید. انجام این کار می تواند به پمپ فرمان قدرت آسیب برساند.

 • گیر کردن خودرو در برف

هنگامی که در گل و برف گیر کرده اید ، با آسیب رساندن به یک جزء گران قیمت ، مشکل را جدی تر نکنید. به آرامی تکان دادن در تلاش برای رها کردن خودرو خوب است. اما اگر به نظر می رسد که واقعاً گیر کرده اید ، آن را ادامه ندهید. پرتاب اتومبیل شما از جلو به عقب به طور مکرر و همچنین چرخاندن لاستیک با سرعت بالا می تواند گرما و مشکل طلسم زیادی را برای انتقال ، کلاچ و دیفرانسیل ایجاد کند.

افزایش طول عمر ماشین

افزایش طول عمر خودرو

 • ماشین خود را تمیز نگه دارید

تمیز نگه داشتن ماشین شما هم در داخل و هم در خارج به شما کمک می کند تا به نظر برسد و ارزش فروش بیشتری را حفظ کند. شستن ماشین در زمستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بنابراین نمک جاده باعث زنگ زدگی نمی شود که سوراخ هایی را در فلز می خورد. به علاوه ، یک ماشین بد بو می تواند هر تلاشی را برای ایجاد اولین تصور خوب خنثی کند.

 • به تعمیرات خودرو اهمیت دهید

خاموش کردن خودرو و عدم تعمیر کردن آن باعث آسیب بیشتر به وسیله نقلیه (و پول) شما می شود. به عنوان مثال ، رانندگی با پمپ آب معیوب می تواند منجر به گرمای بیش از حد و آسیب موتور شود که فاجعه بار است. نادیده گرفتن ترمزهای فشار دهنده تنها باعث کاهش قدرت ترمز شما خواهد شد. بنابراین هنگامی که صدای وسایل نقلیه خود را شنیدید که صدای عجیب غریب می شنوید ، یا اینکه یک چشم کور به چراغ Check Light بزنید ، رادیو را روشن نکنید. بلافاصله آن را برطرف کنید تا از خرابی بیشتر پرهیز کنید.

 • وسایل نقلیه خود را در صورت امکان در پارکینگ بگذارید

اگر این امکان را دارید که خودرو خود را در زمان هایی که از آن استفاده نمی کنید در پارکینگ بگذارید حتما این کار را انجام دهید چرا که از حوادث احتمالی دوری می کیند همچنین از پوشاندن آن در برف و یخ در صبح های سرد زمستانی جلوگیری می کند.

 • کتابچه راهنمای خودرو را بخوانید

اکثر رانندگان کتابچه راهنمای خودرو را رها می کنند. آنها فراموش می کنند که دفترچه راهنما دارای اطلاعات مهمی در داخل است ، مانند برنامه نگهداری توصیه شده و نحوه استفاده از توابع مهم. اگر همیشه سؤالی در مورد چگونگی کارکردن روی اتومبیل شما یا زمان تغییر مایعات یا فیلترها وجود داشته باشد ، اولین جایی که باید نگاه کنید کتابچه راهنمای مالک خودرو است. پس فراموش نکنید در اولین گام دفترچه راهنما خودرو را کاملا مطالعه کنید.

 • با احتیاط رانندگی کنید

رانندگی با سرعت بالا و غیر مجاز نه تنها سلامت جان خود و خانواده را تهدید می کند ، بلکه برای ماشین شما نیز بد است. شتاب و ترمز Jackrakbit با افزایش فشار و فشار بر روی اجزای سازنده ، باعث کاهش کل خودرو شما می شود که باعث می شود سریعتر از بین برود. در طول دوره استراحت ، به طور معمول ۱۰۰۰ مایل اول (۱۶۰۰ کیلومتر) ، سرعت خود را زیر ۵۵ مایل در ساعت (۸۸ کیلومتر در دقیقه) یا به سرعتی که توسط سازنده خودرو شما توصیه می شود ، نگه دارید. فقط از شتاب سبک تا متوسط استفاده کنید و در چند ساعت اول رانندگی ، دور موتور را زیر ۳۰۰۰ نگه دارید.

از موارد بالا جهت افزایش طول عمر خودرو حتما استفاده کنید چرا که می توانید سالیان دراز از خودرو خود مراقبت کنید و ماماند روز اول از آن به نحو احسن استفاده کنید با ما و خدمات اینسه همراه باشید.