آشنایی با مفهوم فیس لیفت خودرو

مانند همه ثروتمندان و آدمهای معروف که بنا به مد روز ظاهر خود را تغییر می دهند ماشین های لوکس هم هر چند سال یکبار بروز می شوند. این تغییرات داخلی و خارجی برای هر خودرو متفاوت است این مقاله با هدف  آشنایی با مفهوم فیس لیفت خودرو برای شما ارائه می شود.

اجاره خودرو در اینسه

آشنایی با مفهوم فیس لیفت خودرو

فیس لیفت خودرو چیست؟

فیس لیفت  (Face Lift)  خودرو در واقع بروزرسانی ظاهری ، داخلی و گاها برخی از اجزای مکانیکی خودرو است. اما تمرکز اصلی بیشتر روی نمای بیرونی خودرو است برای مثال تغییرات در چراغ های جلو و عقب اتومبیل، سپر ها و چرخ ها می تواند جلوه ای مدرن تر به خودرو بدهد. در برخی موارد شما به سختی می توانید متوجه تغییرات و جزئیات بعد از فیس لیفت شوید.

چه زمانی برای فیس لیفت خودرو مناسب است؟

معمولاً زمان بزرگترین دشمن برای هر نوع کالای مصرفی است و خودروها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اگر در نظر بگیرید که آیفون اپل هر سال دستخوش یک به روزرسانی قابل توجه می شود، به نظر عجیب می رسد که محصولی مثل یک اتومبیل فقط هر ۵ تا ۷ سال مورد طراحی مجدد قرار بگیرد!

اینجاست که فیس لیفت می تواند بدون هزینه یک طراحی مجدد کامل خودرو تازه و مدرن تری را ارائه دهد.

معمولا اولین فیس لیفت خودرو دو سال بعد از عرضه خودرو به بازار با پلت‏فرم قبلی، ولی با ظاهری جدید  صورت می گیرد.

هزینه فیس لیفت خودرو چقدر است؟

فیس لیفت خودرو می تواند با افزایش جزئی قیمت فروش یک خودرو را بسیار بالا ببرد و این امر برای کمپانی های خودرو سازی مقرون بصرفه و کاملا اقتصادیست!

از طرف دیگر، برخی از تولید کنندگان تمایلی به ایجاد هیچ تغییری در محصول خود ندارند برای مثال   فورد فیستا اکنون تقریباً هشت ساله است ، اما به جز یک پنجره جلو بروز شده در سال ۲۰۱۳ (کاملاً قابل توجه است)، چیز دیگری در آن تغییر نکرده است.

هرگونه تغییر در خط تولید می تواند برای تولید کنندگان میلیون ها پوند هزینه داشته باشد ، اما برای مشتریان آینده نگر مبلغ بسیار بسیار کمتر است.

معمولاً افزایش کمی در قیمت مدل خروجی وجود دارد، اما این به طور کلی با افزایش سطح تجهیزات و موتورهای کارآمد تر جبران می شود.

فیس لیفت بر روی همه  انواع خودروهای داخلی و خارجی قابل اجرا می‌باشد.

تعدادی از خودروهایی که فیس لیفت موفق و جذابی را ارائه کرده اند به شرح زیر است:

جگوار مدل XF

اصلی ترین تغییر این خودرو بعد از فیل لیفت را می توان چراغ های جلوی آن عنوان کرد که طراحی باریک تر و مدرن تری نسبت به مدل قبلی دارد. این طراحی تا حد زیادی به کانسپت C-XF نزدیک می باشد.

پژو ۳۰۶

مدل فیس لیفت این خودرو بیشتر از پژو ۴۰۶ الهام گرفته و سپر و چراغ و شیشه های جلویی آن تغییر کرده است. به روزرسانی سوم این خودرو جزئی تر بود و در نهایت منجر به تولید مدل های اسپورت تر نظیر Turbo XSI شد.

مزدا مدل MX-5 2.5

در مدل فیس لیفت شده این خودرو شاهد سپر جلو و چراغ های جدید و همچنین تغییراتی در چرخ ها هستیم. ضمن اینکه تغییرات جزئی در داخل کابین ماشین دیده می شود.

بی ام و سری ۳ E46

یکی از بهترین نمونه های فیس لیفت کمپانی BMW مربوط به سری ۳ E46 می باشد. در این فیس لیفت چراغ های براق تر و بزرگ تر و همچنین شیشه های پنجره باشکوه تری به خودرو اضافه شدند. مدل قبلی این خودرو کاملا از مد افتاده و قدیمی به نظر می رسید اما مدل فیس لیفت شده آن بسیار جذاب و زیبا است.

نیسان مدل ۲۰۱۷  GT-R

تغییرات فیس لیفت این خودرو بسیار ظریف و موثر بود. در دو سوی سپر خودرو ورودی های هوا در نظر گرفته شده و همچنین جلو پنجره جدید نیز به زیبایی آن اضافه شده است.

اجاره خودرو در اینسه

امیدواریم از آشنایی با مفهوم فیس لیفت خودرو استفاده کرده باشید، با اینسه می توانید به اجاره خودرو با شرایط ویژه بپردازید و خودرو های لوکس و بدون عیب و ایراد را اجاره کنید.

زندگی لوکس را با اینسه تجربه کنید.